Pojišťovny Wüstenrot zanikají. Více než 200 tisíc smluv přejde na Allianz


Praha - Pojišťovací část finanční skupiny Wüstenrot v České republice s koncem června zaniká. Ve čtvrtek fúzuje s Allianz pojišťovnou, která byla od ledna majitelem jejích akcií.
Všechny smlouvy klientů Wüstenrot pojišťovny a Wüstenrot životní pojišťovny ale zůstanou platné a přejdou v nezměněné podobě na Allianz. Změna se dotkne celkem 209 tisíc klientů.
Záměr koupit Wüstenrot pojišťovnu a Wüstenrot životní pojišťovnu oznámila Allianz už loni v září. Součástí transakce, kterou kromě České národní banky schválil ještě Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, byl i vznik strategického partnerství mezi Allianz a bankovní částí skupiny Wüstenrot. Ta zůstala v rukou původních vlastníků.

Allianz vybrala podle údajů České asociace pojišťoven v prvním pololetí loňského roku na pojistném 5,8 miliardy Kč a na trhu měla podíl 9,7 procenta. Wüstenrot neživotní pojišťovna vybrala 328 milionů Kč a Wüstenrot životní pojišťovna 106 milionů korun, takže jejich podíl činil 0,6, respektive 0,2 procenta.
Allianz pojišťovna je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pozici třetí největší české pojišťovny.
Finanční skupina Wüstenrot působí na českém trhu od roku 1993, kdy zahájila činnost Wüstenrot - stavební spořitelna. Skupina je součástí koncernu Wüstenrot&Württembergische. Dosud ji tvořily čtyři společnosti, po prodeji obou pojišťoven v ČR v činnosti pokračuje bankovní část skupiny tvořená Wüstenrot - stavební spořitelnou a Wüstenrot hypoteční bankou.

Nejčtenější zprávy