Páteční program Wimbledonu odkládá drobný déšť


Londýn - Tomáš Berdych se stihl jen rozehrát, ale na jeho zápas 3. kola Wimbledonu s Němcem Benjaminem Beckerem zatím nedošlo. Místo ostrého podání tenisté spěchali do šaten a na kurtech jsou plachty. Dnešní program znovu odkládá déšť.
Už třetí z pěti dnů 130. ročníku turnaje na trávě je kvůli počasí narušen. Podle plánu se tradičně začne jen na centrálním dvorci, který má zatahovací střechu.

Desáté nasazené Berdycha a Petru Kvitovou plus turnajovou čtyřiadvacítku Barboru Strýcovou dnes čekají teprve zápasy druhého kola, Lucie Šafářová už by měla v londýnském All England Clubu ve 3. kole bojovat o postup do osmifinále.
Program je zatím odložen o dvě hodiny, ale je možné, že si hráči v šatně počkají delší dobu. Prší drobně a obloha má zůstat zatažená.
Pro hráče je čekání a odkládání zápasů nepříjemné, musejí být trpěliví. "Já bych řekla, že jsem. Mě to nerozhází. Tak to prostě má být. Není to příjemné pro nikoho, hlavně pro fanoušky, ale nenaděláme nic," řekla dvojnásobná vítězka turnaje Kvitová.
Pro hráče je ubíjející, že jen posedávají nebo jdou do fitness a nemůžou se ani pořádně najíst, protože nevědí, kdy půjdou na kurt. "Nemůžete se přejíst. A co vybrat? Maso je těžké. Těstoviny máme od rána do večera, pak brambory. Takže si dávám energetické tyčinky, ale taky potřebuju hodně pít. Když piju moc vody, je mi z ní blbě. Dám si džus, ten mě nafoukne. Člověk musí dát na pocity," popsala Strýcová.

Kvitové déšť nevadí a pauzy se snaží brát pozitivně. Třeba se v šatně hráčky více skamarádí. "Hodně se tam povídá, většinou o tenise, ale jsou povolená i jiná témata," usmála se česká jednička. "Používám mobil, poslouchám muziku a koukáme v šatně na filmy. Ale je šílené, kolik času tady promrháme," řekla Strýcová.

Přeplněné restauraci se hráčky co nejvíce vyhýbají. "Chodit mezi lidmi, kteří vysávají energii, to nejde," konstatovala Strýcová. Kvitová souhlasila: "Shon okolo je ubíjející. Když jsem šla na kafe do velké restaurace, je tam hrozný šum a hluk, všude lidi, rozptyluje vás to. Nejlepší, co můžete udělat, je ubrat a šetřit energii."
Jen centrální dvorec má střechu, ale za den se na něm stihnout odehrát maximálně čtyři zápasy. Potřetí za sebou se na něj letos dostane sedminásobný vítěz turnaje Roger Federer a už bude hrát o osmifinále, zatímco právě Strýcová stále čeká na 2. kolo. "Oni si to zaslouží. My se tam musíme teprve dopracovat. Ta disproporce je zvláštní, ale Djokovič je Djokovič a já jsem Strýcová," usmála se.

Nejčtenější zprávy