V NHL se otevřel trh s volnými hráči. Práci našel Radulov, Jágr má nového brankáře


Praha - Ruský hokejista Alexandr Radulov se po čtyřech letech vrací z Kontinentální ligy do NHL a bude hrát za Montreal. Devětadvacetiletý kontroverzní útočník, který poslední čtyři sezony hájil barvy CSKA Moskva, uzavřel jako nechráněný volný hráč s Canadiens lukrativní roční kontrakt na 5,75 milionu dolarů. Do Montrealu také míří gólman Al Montoya, jenž podepsal smlouvu na jednu sezonu na 950 tisíc dolarů.

Juniory z Edmontonu doplní řízné křídlo Lucic
Hokejový útočník Milan Lucic bude hrát v NHL za Edmonton. Sedmadvacetiletý Kanaďan, který patřil k hlavním hvězdám trhu s volnými hráči, uzavřel hned po jeho otevření sedmiletou smlouvu s Oilers na 42 milionu dolarů. Lucic, jehož loni získalo Los Angeles z Bostonu, bral šest milionů dolarů ročně už i v posledních třech sezonách.
Lucic si v uplynulé sezoně připsal v 81 zápasech 55 bodů za 20 branek a 35 asistencí. V pěti zápasech play off přidal tři přihrávky. Kings získali Lucice z Bostonu výměnou za brankáře Martina Jonese, obránce Colina Millera a 13. pozici v prvním kole loňského draftu, na níž si Bruins následně vybrali českého beka Jakuba Zbořila.
Florida sehnala kvalitního brankáře
Hokejový brankář James Reimer bude v NHL chytat za Floridu. Osmadvacetiletý Kanaďan, který naposledy působil v San Jose, podepsal s Panthers jako nechráněný volný hráč pětiletý kontrakt na 17 milionů dolarů. V týmu, kde působí i čtyřiačtyřicetiletý český útočník Jaromír Jágr, doplní Reimer zkušeného Roberta Luonga.
Luongo, který byl v sedmatřiceti letech nejstarší jedničkou uplynulé sezony, má ještě na dalších šest let kontrakt. Z původně dvanáctileté smlouvy na 64 milionů dolarů se počítá každoročně 5,333 milionu dolarů do platové stropu, přesto Panthers neváhali dát dalších 3,4 milionů ročně i Reimerovi.
Ve Vancouveru se sejde elitní švédský útok
Švédský hokejový útočník Loui Eriksson se stal v NHL posilou Vancouveru. Třicetiletý mistr světa ze Stockholmu z roku 2013 uzavřel jako nechráněný volný hráč s Canucks šestiletý kontrakt celkem na 36 milionů dolarů. Eriksson po třech letech opouští Boston, dosud bral 4,25 milionu dolarů ročně.
Eriksson si v uplynulém ročníku připsal v 80 utkáních 63 bodů za 30 branek a 33 asistencí. Byl tak druhým nejproduktivnějším Bruins za Patricem Bergeronem. Boston jej získal v roce 2013 spolu s Josephem Morrowem, Reillym Smithem a Mattem Fraserem výměnou za Tylera Seguina, Riche Peverleyho a Ryana Buttona.
Boston zareagoval na odchod Erikssona
Hokejový útočník David Backes, obránce John-Michael Liles a brankář Anton Chudobin se stali z trhu volných hráčů NHL novými akvizicemi Bostonu. Backes se dohodl s Bruins na pětileté smlouvě na 30 milionů dolarů, Liles uzavřel roční kontrakt na dva miliony dolarů a Chudobin se upsal na dva roky a bude mít roční příjem 1,2 miliony dolarů.
Detroit udržel Helma a ještě posílil
Kanadský hokejový útočník Darren Helm se krátce před tím, než by se stal volným hráčem, dohodl s Detroitem na nové pětileté smlouvě. Novými posilami Red Wings se stali po otevření trhu dánský forvard Frans Nielsen a rakouský útočník Thomas Vanek.
Podle informací televizní stanice TSN Helmovi kontrakt garantuje celkový příjem 19,25 milionů dolarů. Průměrně si tak ročně vydělá 3,85 milionu dolarů, v posledních čtyřech letech bral 2,125 milionu dolarů za sezonu.
Ladd znovu mění dres
Kanadský útočník Andrew Ladd se stal v NHL posilou hokejistů New York Islanders. Třicetiletý dvojnásobný vítěz Stanleyova poháru podepsal s Ostrovany jako nechráněný volný hráč sedmiletý kontrakt na 38,5 milionu dolarů. Ladd dohrál uplynulý ročník v Chicagu, kam se kam se vrátil po necelých šesti letech strávených v Atlantě a Winnipegu.
Ladd triumfoval ve Stanleyově poháru v roce 2006 s Carolinou a o čtyři roky s Chicagem. Po druhém úspěchu zamířil do Atlanty, s kterou podepsal pětiletý kontrakt na 22 milionů dolarů. Po roce se klub přestěhoval do Winnipegu.
Calgary hlásí zvučnou posilu
Útočník Troy Brouwer se jako nechráněný volný hráč upsal v NHL na příští čtyři sezony Calgary. S vedením Flames se třicetiletý hráč dohodl na podmínkách kontraktu, který mu zajišťuje celkový příjem 18 milionů dolarů.
Rodák z Vancouveru strávil poslední sezonu v St. Louis, kde nevynechal ani jeden z 82 duelů základní části a bodově i gólově navázal na předchozí sezony, když si připsal 39 bodů (18+21). Během tažení v play off až do finále Západní konference přidal ve 20 startech osm gólů a pět nahrávek.

Nejčtenější zprávy