Pelta: Oslovil jsem Jarolíma, který souhlasí. Mladou Boleslav povede ještě v předkolech pohárů


Praha - Překvapení se nekonalo. "Jediný trenér, kterého jsem v souvislosti s uvolněnou pozicí trenéra české fotbalové reprezentace oslovil, je Karel Jarolím," řekl dnes po jednání výkonného výboru FAČR předseda asociace Miroslav Pelta.
"Karel Jarolím s tou nabídkou souhlasil. Nyní budeme jednat s FK Mladá Boleslav, o tom, za jakých podmínek trenéra pro potřeby národního týmu uvolní," doplnil Pelta.
"Boleslavští už v té souvislosti přišli s jedním konkrétním požadavkem. Vzhledem k tomu, v jaké fázi sezony se tyto věci dějí, oslovili nás s návrhem, aby Karel Jarolím každopádně odkoučoval zápasy jejich klubu ještě v předkolech Evropské ligy. Vzhledem k tomu, že jde o relativně krátký časový úsek, červenec a srpen, tak myslím, že s tím můžeme souhlasit," dodal předseda FAČR.
"Každopádně bych chtěl, aby Jarolím vedl národní tým v srpnové přípravě proti Arménii a potom samozřejmě i 4. září na startu kvalifikace o MS 2018 proti Severnímu Irsku," zmínil Pelta.
Možnost, že se jednání s Mladou  Boleslaví ještě zaseknou a Jarolím se u národního týmu nakonec neobjeví, Pelta sice úplně nevylučuje, nicméně se jí vůbec neobává. "Takový katastrofický scénář by mohl nastat jedině v situaci, kdyby nějak změnil názor trenér. Protože když on z klubu odejít chce a má tam ve smlouvě zakotvenou výstupní klauzuli, pak je prostě všechno nastavené a připravené tak, že odejde. Každopádně to chceme realizovat jako třístranou dohodu FAČR, trenéra Jarolíma i Mladé Boleslavi," doplnil Pelta.
Trenér reprezentace se mění kvůli tomu, že Pavel Vrba po neúspěšném Euru 2016 od národního týmu odešel a zamířil do ruského klubu Anži Machačkala. Doprovodil ho tam i Dušan Fitzel, dosud manažer národního týmu.
Pozice, kterou na FAČR uvolnil Fitzel, už je obsazena. "Svou působnost i na A-tým rozšíří Jaromír Šeterle, který dosud dělal manažera reprezentační jedenadvacítce," řekl Pelta.
Novým předsedou komise rozhodčích jmenoval výkonný výbor FAČR polského experta Michala Listkiewicze.
Na jaře z této funkce odstoupila kvůli vytížení v mezinárodním fotbale Dagmar Damková, dočasný předseda Miroslav Tulinger po řadě afér a velké kritice skončil na konci soutěžního ročnku. A Pelta se rozhodl nahradit ho Listkiewiczem, někdejší rozhodcovskou hvězdou Polska, později předsedou tamní asociace.
Ze zákulisí probublávají spekulace, že velké sváry provázejí  jednání o složení nové Listkiewiczovy komise. "Dnes byl jmenován pan Listkiewicz, na příští zasedání připraví návrh složení té komise, na pořadu jednání dnešního výkonného výboru složení komise nebylo," prohlásil Pelta.
Od Listkiewicze si slibuje, že bude mediálně vstřícnější než jeho předchůdci a sudí proto budou mít lepší mediální obraz.
Nového titulárního sponzora nejvyšší fotbalové soutěže ještě Pelta nemá. "Do zahájení nového ročníku ligy ještě nějaký čas zbývá. Pokud by se soutěž rozehrála, aniž bychom toho sponzora uzavřeného měli, bral bych to jako svoji prohru," řekl Pelta.

Další informace připravujeme

Nejčtenější zprávy