Třetí letošní finále? Pro jiné by to byl úspěch, pro mě ne, hlasí Serena před duelem s Kerberovou


Londýn - Podruhé má letos grandslamové finále dvouhry žen stejné složení. Po Australian Open se i v sobotu ve Wimbledonu střetnou světová jednička Serena Williamsová a Němka Angelique Kerberová. Ta v lednu v Melbourne uspěla, ale v Londýně je favoritkou Američanka.

Williamsová je hrající legendou, útočí už na sedmý titul na trávě v All England Clubu a dvaadvacátou trofej z grandslamových turnajů. Němka slavila na Australian Open první velký titul a v Londýně je ve finále poprvé.
"Zkusím tam přijít a hrát stejně jako v Austrálii. Ukázat, že jsem zase přišla zvítězit," plánuje osmadvacetiletá Kerberová. "Je jasné, že musím hrát nejlepší tenis, co dovedu, abych měla šanci, protože proti ní to jinak nejde," doplnila.
Williamsová si dobře pamatuje, že v Melbourne s Kerberovou prohrála. "To je jasné, ale teď to bude jen další soupeřka. Je skvělá, výborně se pohybuje a je radost proti ní hrát, ale já jsem dost motivovaná," řekla Američanka.
Kerberová sledovala fotbal
Touha Williamsové je o to větší, že naposledy získala grandslamový titul loni právě ve Wimbledonu. Pak prohrála v semifinále US Open, letos ve finále Australian Open a poté také ve finále French Open s Garbiňe Muguruzaovou. "Hrát třetí grandslamové finále v sezoně je skvělé a pro každou jinou ženu na téhle planetě byl to bylo báječné. Pro mě ne, já chci získat trofej," řekla sebevědomě Williamsová.
Levou rukou hrající Kerberová sledovala čtvrteční prohru německých fotbalistů v semifinále Eura. "Neměli svůj den, ale zkusili všechno a mají za sebou dobrý turnaj," chválila a doplnila: "Teď jsem na řadě, abych pozvedla německou vlajku."
Finále si Serena zahraje i ve čtyřhře. Partnerkou jí je samozřejmě sestra Venus.

Poslední Němka vyhrála Wimbledon před 20 lety
V jednom roce se dvě stejné hráčky potkají ve finále grandslamu poprvé po deseti letech. Naposled Francouzka Amélie Mauresmová v obou duelech o titul porazila Belgičanku Justine Heninovou na Australian Open i ve Wimbledonu 2006.

Williamsová v případě triumfu 22. grandslamovým titulem vyrovná rekord Němky Steffi Grafové v open éře. Grafová je zároveň poslední Němkou, která před dvaceti lety Wimbledon vyhrála. Tehdy bylo Kerberové osm let.
Williamsová si udrží první místo v žebříčku WTA. Kerberová se vrátí na druhé místo světa a v případě triumfu by na Američanku ztrácela méně než 500 bodů.
Vítězka si vydělá dva miliony liber, v přepočtu skoro 63,4 milionu korun. Zápas započne v 15 hodin.

Nejčtenější zprávy