Místo odpočinku do Ria! Kvalifikace na poslední chvíli je zázrak, shodují se Sluková s Hermannovou


Praha - Na srpen plánovaly dovolenou, namísto odpočinku však pojedou do Ria. Plážové volejbalistky Markéta Sluková a Barbora Hermannová se radují z kvalifikace na olympijský turnaj, k níž pouhých 26 dní před startem Her využili poslední možnou příležitost, Kontinentální pohár v ruském Soči.
Krátce po příletu se o své dojmy podělily na setkání s novináři přímo na pražském letišti, kam dorazily stále trochu dojaté a překvapené. "Jsme nesmírně nadšené. Odvedli jsme kus práce a tohle je pro nás odměna za všechnu dřinu, výhry a prohry. Taková třešnička na dortu," popisuje Barbora Hermannová.

Jistotu účasti v Brazílii získaly vítězstvím 15:12 v nedělním zlatém setu proti čínskému páru Süe Čchen, Sia Sin-i. "Při systému Kontinentálního poháru se sety na 15 bodů jsme zestárli asi o 10 let, je to opravdu brutální. O to je náš úspěch cennější," říká Markéta Sluková.
Česká dvojice se svého doposud největšího úspěchu dočkala teprve po 11 měsících společné existence. "Bylo to nahoru, dolů. Prošli jsme si vším možným, a proto to budeme ještě dlouho vstřebávat, dodává Sluková.
O účastnické místo pro Českou republiku bojoval pár na Kontinentálním poháru v jednom družstvu společně s Kristýnou Kolocovou, která se před rokem ve zlém rozešla právě se Slukovou a v Soči už se představila po boku nové partnerky Michaly Kvapilové. Obě dvojice vždy odehrály po jednom zápasu, pokud byl stav střetnutí nerozhodný, přišel na řadu právě zlatý set.
V plánu byla dovolená
Sluková s Hermannovou nyní po krátkém volnu a drobných oslavách zahájí rychlou přípravu na klání pod pěti kruhy. Na konci července se pravděpodobně vydají na turnaj do rakouského Klagenfurtu, mezitím budou ladit formu. Původní úmysly na srpen měly ovšem úplně jiné.

Hermannová chtěla zamířit za příbuznými do Ostravy, Sluková zase se svým přítelem a trenérem Simonem Nauschem odpočívat do Rakouska. "Trošku jsme plánovali prázdniny a odpočinek, ale pochopitelně nic napevno. Spíše jsme počítali, že kvalifikace nevyjde. Olympijské hry jsou ovšem příjemná povinnost," smějí se.
Dřina, píle a společná práce
Zatímco pětadvacetiletá Barbora Hermannová bude nováčkem, Markéta Sluková má již s touto "povinností" zkušenosti, před čtyřmi roky v Londýně skončila s Kolocovou na výtečné páté příčce. Do Brazílie však nemíří s touhou toto umístění překonat: "Kvalifikace do Ria pro nás nebyl cíl, jedeme si to po všech těch zlatých setech užít. Je to malý zázrak a teď nemáme co ztratit."
Letošní léto tak možná bude po necelém roce spolupráce pro sympatický pár významným milníkem. "Vybaví se mi hlavně spousta dřiny, píle a společně stráveného času na trénincích. A teď máme víru, že společně můžeme dokázat cokoli," ohlíží se Barbora Hermannová.
Turnaj v plážovém volejbalu začíná v Rio de Janeiru 6. srpna a vyvrcholí medailovými boji 17. a 18. srpna. Soupeřkami Češek ve skupině budou domácí Agatha a Barbara, Španělky Elsa Baquerizová a Liliana Fernándezová a Ana Gallayová a Georgina Klugová z Argentiny.

Nejčtenější zprávy