Francouzský daviscupový kapitán Noah: Doping bych povolil, všichni by měli stejné podmínky


Třinec – Jen málo tenistů v historii tohoto sportu mělo tak prořízlá ústa jako Yannick Noah. Muž, který má ve sbírce dva tituly z French Open, proslul svými názory na doping. Ten chce povolit. Prý proto, aby měli všichni stejné šance na vítězství. Sám přiznal, že v minulosti zakázané látky užíval a kouřil marihuanu.

Teď povede tenhle 56letý dlouhán Francii jako nehrající kapitán do čtvrtfinálového zápasu Davis Cupu proti Česku. "Je skvělé mít ho tady. Je to šampión, vždycky rozdává užitečné rady, a to je pro nás důležité. Je schopen poznat rozdíl mezi chvílemi, kde hráč potřebuje povzbudit a kdy je třeba být naopak přísnější," řekl Jo-Wilfried Tsonga, francouzská jednička.
Noah, který se po skončení tenisové kariéry úspěšně věnoval mimo jiné pěvecké dráze, už v roli daviscupového kapitána působil v letech 1991-92 a 1995-98. Francii pak dovedl k zisku Salátové mísy v letech 1991 a 1996. Loni v této funkci nahradil odvolaného Arnauda Clémenta.
"Je to legenda a obrovská osobnost. Pro Francouze bude určitě oživením. Já jen doufám, že ho neoživí moc," dodal na adresu svého protějšku český kapitán Jaroslav Navrátil. 
Jak se těšíte na duel s Českem?
Těším se na dobrý tenis. S českými tenisty jsou to vždy kvalitní a vyrovnané zápasy. Zázemí je tu výborné, kurt je také perfektní. Máme velká očekávání.
Je možné, že na soupisku čtyř jmen doplníte Gillese Simona?
To se dozvíte ve středu.

S Francií jste už vyhrál Davis Cup dvakrát. Je to pro vás velká výzva tohle zopakovat?
Historie této soutěže je ve Francii dlouhá. Je velmi prestižní a samozřejmě, každý ji chce vyhrát pro svou zemi, a to klidně desetkrát. Já nejsem výjimkou. Zvednout nad hlavu tu Salátovou mísu je velmi speciální pocit.
Jak pokračuje vaše hudební kariéra?
Na tento týden jsem si vzal volno. (směje se) To volno vlastně teď bude asi delší. Jsem moc rád po čase zpátky u tenisu. Hudba mě moc baví, přesto však cítím, že patřím sem.
Ve sportu se v poslední době opět množí dopingové případy. Co na to říkáte?
Myslím, že po včerejším náročném večeru bych měl být testovaný taky. Myslím, že by mi toho v moči našli hodně. (směje se) Teď vážně, je to smutné. Ale taková je realita. Doping existuje úplně všude, v každém sportu. Jen si to musíme přiznat. Já věřím, že dopingové testy fungují a v budoucnu budou testováni úplně všichni sportovci.

Nejčtenější zprávy