Slavia koupila kanonýra. Za Nizozemce Van Kessela údajně zaplatila 32 milionů korun


Praha - Pražská Slavia den před prvním ostrým zápasem sezony oznámila příchod velké posily. Z Trenčína červenobílí přivedli nejlepšího střelce uplynulého ročníku slovenské nejvyšší soutěže, Nizozemce Gina van Kessela.
Spekuluje se o vysokém odstupném, Slavia údajně za hvězdu zaplatila až 32 milionů korun. Útočník podepsal kontrakt na tři roky.

„Chceme se vrátit na vrchol, bojovat o titul mistra ligy a uspět v pohárech. Věřím, že nám k tomu Gino van Kessel, který v kádru slovenského mistra potvrzoval dlouhodobě svou velkou kvalitu, reálně pomůže. Přejeme mu v našem klubu minimálně tolik gólů jako na Slovensku a také hodně štěstí a mnoho úspěchů,“ uvedl pro webové stránky klubu předseda představenstva Slavie  Jaroslav Tvrdík .
Kluby chystaný přestup dotáhly až dnes, van Kessel proto nebude cestovat do Tallinnu na čtvrteční úvodní duel 2. předkola Evropské ligy. V domácí odvetě už by měl nastoupit.
„Mé první dojmy? Mám neuvěřitelnou radost, že budu hrát za tak velký klub. Navíc v tak krásném městě. Myslím si, že Slavia je skvělý krok v mé kariéře," svěřil se třiadvacetiletý rychlonohý fotbalista.

Van Kessel je odchovancem nizozemského fotbalu, který se přes Alkmaar, Ajax Amsterdam, druholigový Almere City a slovenský Trenčín dostal do francouzského Arles. Po půl roce se ale vrátil do Trenčína, s nímž vyhrál dvakrát domácí pohár a jednu ligovou trofej. V minulé sezoně nastřílel ve slovenské soutěži sedmnáct gólů. Rodák z Alkmaaru od roku 2015 reprezentuje karibské Curacao.

Nejčtenější zprávy