Los rozhodl: Proti Francii začne Rosol s Tsongou. Simon hrát nebude


Třinec – V třinecké Werk aréně bylo dnes rozlosováno čtvrtfinále tenisového Davisova poháru mezi Českou republikou a Francií. Starostka slezského města Věra Palkovská vytáhla z osudí jméno Lukáše Rosola a rozhodla tak, že právě on načne od 14 hodin program pátečních dvouher, jeho soupeřem bude soupeřova jednička Jo-Wilfried Tsonga.
Po nich se na kurtu představí Jiří Veselý a Lucas Pouille. Čtyřhru by si pak měli zahrát Radek Štěpánek s Adamem Pavláskem, kteří vyzvou letošní vítěze Wimbledonu Nicolase Mahuta a Pierra Herberta. Kapitán Jaroslav Navrátil tak k zápasu nominoval očekávanou čtveřici.

"Popravdě jsem si přál, aby začínal Jirka. Nic se ale neděje. Lukáš nebude mít proti Tsongovi co ztratit, ten bude favoritem. Velmi důležité pak bude druhé utkání. Přál bych si, aby byl po prvním dni stav 1:1. Celkově cesta ke zdolání Francie povede přes Pouilleho, na tom musíme udělat dva body," prozradil Navrátil.
Ani jeho protějšek Yannick Noah původní nominaci nezměnil. Mimo vyvolenou čtveřici tak zůstal 28. hráč světa Gilles Simon. " Překvapilo nás to všechny. Simona jsme tam očekávali, mohl hrát v klidu Hamburk, místo toho tady trávil celý týden. Ale to není naše starost, soustředíme se na to, abychom získali tři body," podivil se Jiří Veselý.
Pouille je nováček. Nervy budou pracovat
Jeho "head to head" statistika s daviscupovým nováčkem Pouillem mluví v jeho prospěch. Naposledy ho porazil loni v Aucklandu ve dvou setech. "Oba jsme se od té doby hodně posunuli.  On udělal ten skok větší, hrál semifinále v Římě, ve Wimbledonu čtvrtfinále. Ale je to Davis Cup, formu si přeneseme oba, budou pracovat určitě velké nervy. Pro něj je to premiéra, takže se pokusím vytěžit maximum," doufá Veselý.

To bilance Rosola s Tsongou je negativní. Ze čtyř vzájemných utkání Francouz vyhrál tři. Naposled se oba střetli loni na turnaji ve Vídni a v zápase překvapivě triumfoval český tenista po setech 6:4, 3:6 a 6:1.
"V posledním zápasu jsem zjistil a ukázal, že se i s takovým hráčem dá hrát a je možné všechno. Jsme v domácím prostředí a to by nám mohlo přinést výhodu," uzavřel Rosol.

Nejčtenější zprávy