Nominace pro čtyřhru? Nevím. Rosol mi svým výkonem hodně zamotal hlavu, přiznává Navrátil


Třinec – Ještě na čtvrtečním losu se zdálo být jasné, že do daviscupové čtyřhry proti Francii nastoupí za české barvy Radek Štěpánek a Adam Pavlásek. Jenže po prvním dni dvouher už situace zdaleka tak jistá není.
Lukáš Rosol totiž podal proti desátému hráči světového žebříčku Jo-Wilfriedu Tsongovi fantastický výkon a kapitánu Jaroslavu Navrátilovi tak dost zamotal hlavu. "Rozjetý hráč ze singla může velmi pozitivně ovlivnit i debla. Když Lukáš řekne, že se cítí na čtyřhru fit, budeme to muset hodně zvážit," prozradil Navrátil.

Nominace Štěpánka by měla být jasná. Otázkou je, kdo nejúspěšnějšího daviscupového deblistu české historie s bilancí 16 výher a pouhých čtyř porážek doplní.
Čtyřhra, tradičně silná disciplína českého daviscupového týmu, může být pro vývoj celého čtvrtfinále klíčová. Češi naposledy v deblu v DC prohráli předloni v semifinále ve Francii a i nyní je čeká těžký oříšek. Hosté mají k dispozici nejlepší pár současnosti, vítěze Wimbledonu Nicolase Mahuta a Pierra-Huguese Herberta.
Rosol ukázal, jaký je bojovník
Ještě ráno jste říkal, že byste stav 1:1 po první dni bral. Je tomu tak i teď?
JN: Ano, vyrovnaný stav nám pořád dává slušné šance. Po tom vývoji jsem ale trochu zaskočený. Lukáš zvládl proti Tsongovi skvělý obrat, přiznám se, že za stavu 1:2 na sety jsem už mu moc nevěřil. On ale znovu ukázal, jaký je bojovník. Podal jeden ze svých nejlepších výkonů v Davis Cupu.

K Rosolově výkonu však měl následně hodně daleko Jiří Veselý...
Je to tak. Na sebe nezvykle hodně kazil, nešlo mu podání. Bylo na něm vidět, jak strašně moc chce, a to ho svazovalo. Před zápasem i na rozcvičení byl v pohodě, pak se mu ale nepovedlo pár míčků a už se to vezlo.
Čekal jste, že daviscupový premiant Pouille předvede tak suverénní výkon?
Nečekal, to mě překvapilo. Hrál nebojácně a s otevřeným hledím. V celém zápase byl aktivní a zaslouženě vyhrál 3:0.
Jak moc vám svým včerejším skvělým výkonem zamotal vzhledem ke čtyřhře hlavu Lukáš Rosol?
Ještě jsem s klukama nemluvil, nicméně když singlista zahraje tak dobře, je šance, že si formu přenese i do čtyřhry. Lukáš ale odehrál pět setů a na kurtu byl čtyři hodiny. Říkal jsem, že chci rozdělit síly mezi celý kvartet hráčů. Musíme to ale zvážit.
Otázkou je, zda by nebyla škoda rozdělit v Indii výborně šlapající pár Štěpánek - Pavlásek...
Jak říkám, musíme to celé promyslet. Uvidíme, jak na tom Lukáš zítra bude. Ti dva odehráli vynikající utkání proti kvalitnímu indickému páru. Adam nemá k soupeři přehnaný respekt, z ničeho si nedělá hlavu. Navíc si s Radkem sedí. Když ale Lukáš řekne, že se na debla cítí, tak to bude těžké rozhdování.

Nejčtenější zprávy