Kornfeil se na mokrém Sachsenringu posunul o jedenáct míst, dojel těsně pod stupni vítězů

Sachsenring - Jakub Kornfeil potvrdil pověst milovníka mokré trati a v dnešním deštivém závodě Moto3 v rámci Velké ceny Německa silničních motocyklů obsadil čtvrté místo. Český jezdec se během závodu posunul o 11 pozic, protože mu na startovním roštu patřila až patnáctá příčka.
Pro Kornfeila je to nejlepší výsledek v letošní sezoně, loni stál dvakrát na stupních vítězů.
Závodník stáje Drive M7 SIC Racing Team startující až z páté řady se hned v úvodních stovkách metrů posunul o dvě místa dopředu. V druhém kole se probil už na 11. místo, aby se pak ve čtvrtém okruhu dostal do první desítky.
Tam ovšem cesta jezdce v sedle Hondy vzhůru neskončila, postupně předjížděl jednoho soupeře za druhým a pomohlo mu i několik pádů soupeřů.
Před startem úvodního závodu uctili všichni jezdci památku obětí teroristického útoku v Nice:

Kornfeil se v závěru dostal těsně za třetího Eneu Bastianiniho, ale v houstnoucím dešti vsadil na jistotu a do cíle si "pohlídal" výborné čtvrté místo. V celkovém pořadí seriálu se s 58 body posunul na devátou pozici.
Pro druhé vítězství v kariéře si dnes dojel teprve 17letý malajský jezdec Khairul Idham Pawi, který o plných 11 vteřin porazil Andreu Locatelliho z Itálie
Aktualizujeme...
Velká cena Německa, závod mistrovství světa silničních motocyklů na Sachsenringu:
Moto3: 1. Pawi (Mal./Honda) 47:07,763, 2. Locatelli (It./KTM) -11,131, 3. Bastianini (It./Honda) -13,359, 4. Kornfeil (ČR/Honda) -18,541, 5. Di Giannantonio (It./Honda) -20,620, 6. McPhee (Brit./Peugeot) -20,698.
Průběžné pořadí MS (po 9 z 18 závodů): 1. Binder (JAR/KTM) 159 b., 2. Navarro (Šp./Honda) 112, 3. Fenati (It./KTM) 93, 4. Bagnaia (It./Mahindra) 85, 5. Bulega (It./KTM) 75, 6. Bastianini 65, ...9. Kornfeil 58.
12:20 Moto2,
14:00 MotoGP.