Softbalisté obhájili evropské zlato, opět neměli žádnou konkurenci


Praha - Český softbal na evropské půdě stále nemá konkurenci. Podobně jako na předchozích dvou mistrovstvích Evropy, tak i v italském Montegranaru. Češi prošli turnajem bez jediné porážky a v sobotním finále si bez problémů poradili s Dánskem 7:1.
"Přijeli jsme si sem pro zlato, měli jsme kvalitní nadhoz, obranu, pálku i dobrý tým,“ prohlásil v tiskové zprávě České softballové asociace hlavní trenér Tomáš Kusý.
V desetičlenném startovním poli dokázali Čechům vzdorovat jen dva soupeři – Dánové a Nizozemci. Právě Nizozemci, kteří své nejlepší hráče posílají hrát do české extraligy, přitom potrápili favority nejvíc.
V prvním vzájemném zápase na turnaji bylo až do páté směny skóre 1:1, ale pak se česká ofenziva rozjela a Češi nakonec zvítězili 7:2. Se stejným soupeřem se pak Češi střetli i v semifinále, v němž zvítězili jen těsně 5:4.
Ostatní zápasy ale tým pod vedením trenéra Tomáše Kusého vyhrál s přehledem. Protivníky buď herně jasně převyšoval, jindy zase soupeř z taktických důvodů zápas s favoritem vypustil.
"Trochu jsme čekali, že budeme na turnaji dominovat. Těžších zápasů mohlo být o něco víc. Nikdy ale nevíte, jak se to vyvine, hodně do toho zasáhlo i počasí,“ hodnotil šampionát Tomáš Petr, který hraje spojku.
Po pátečních deštích museli pořadatelé zkrátit play-off, i tak ale tradičně došlo na očekávané finále Česko – Dánsko. V něm Čechy nezastavil ani jeden z nejlepších evropských nadhazovačů Kim Hansen, který hned ve druhé směně inkasoval 4 doběhy a o vítězi bylo rozhodnuto.
"Na třech mistrovstvích Evropy po sobě jsme neprohráli ani zápas a tenhle titul je speciální díky tomu, že je třetí," uvedl Petr.
Vítězství na mistrovství Evropy potvrdilo nadvládu českého mužského softbalu na starém kontinentě. Na světové scéně Češi patří do širší špičky, na loňském mistrovství světa skončili na sedmém místě.

Nejčtenější zprávy