Jízda Siniakové pokračuje, z kvalifikace dokráčela do čtvrtfinále. Formu má i Pavlásek


Bastad - Tenistka Kateřina Siniaková porazila ve druhém kole antukového turnaje v Bastadu pátou nasazenou Annu Karolínu Schmiedlovou ze Slovenska 6:3, 4:6, 6:4 a postoupila do čtvrtfinále. Ve Švédsku se ještě dnes představí Lucie Hradecká, kterou čeká Němka Laura Siegemundová.
Dvacetiletá Siniaková dobře rozehraný zápas málem ztratila, když v rozhodující sadě promarnila vedení 4:1 a dovolila soupeřce vyrovnat. Ve čtvrtfinále se 92. hráčka světového žebříčku utká s vítězkou utkání mezi Viktorijí Golubicovou ze Švýcarska a turnajovou dvojkou Sarou Erraniovou z Itálie.
Životní úspěch si užívá Pavlásek
Vůbec první čtvrtfinále na okruhu ATP v kariéře si zahraje Adam Pavlásek na turnaji v Kitzbühelu . S třetím nasazeným Španělem Marcelem Granollersem si jednadvacetiletý hráčve středu  poradil ve druhém kole 6:2 a 6:4.
Pavlásek si připsal třetí výhru na elitním okruhu a jeho dalším soupeřem bude jiný hráč z druhé stovky světového žebříčku Nikoloz Basilašvili. Gruzínský tenista už v Kitzbüheru v prvním kole vyřadil Lukáše Rosola a dnes si poradil s Igorem Sijslingem z Nizozemska.

Tenisový turnaj žen v Bastadu ve Švédsku (antuka, dotace 250 000 dolarů):
Dvouhra - 2. kolo:
Siniaková (ČR) - Schmiedlová (5-SR) 6:3, 4:6, 6:4, Knappová (It.) - Barthelová (Něm.) 6:0, 7:5.

Tenisový turnaj mužů v Kitzbühelu (antuka, dotace 520.070 eur):
Dvouhra - 2. kolo:
Pavlásek (ČR) - Granollers (3-Šp.) 6:2, 6:4, Lorenzi (4-It.) - Carballés (Šp.) 6:2, 6:2, Struff (8-Něm.) - Muňoz (Šp.) 7:5, 7:5, Basilašvili (Gruz.) - Sijsling (Niz.) 6:4, 4:6, 6:2.

Nejčtenější zprávy