Van Kessel byl se sebou nespokojený: Špatně jsem se vyspal. Škoda ho ale chválil


Praha - Na první pohled dopadlo všechno podle plánu. Slavia si ve čtvrteční odvetě 2. předkola Evropské ligy vítězstvím 2:0 nad Levadií Tallinn zajistila postup dál a navíc se trefili oba muži, o jejichž služby klub v létě mimořádně stál a také kvůli tomu vynaložil nemalé prostředky, tedy Gino van Kessel a Milan Škoda.

Jenže při detailnějším rozboru to už tak růžové není a ví to především nizozemská posila z Trenčína. Fanoušci Pražanů byli logicky zvědaví, co předvede 17gólový střelec loňského ročníku slovenské ligy, za kterého sešívaní vysázeli na stůl přes 30 milionů korun.
Van Kessel ovšem nevstoupil do zápasu ideálně, hned v úvodu pokazil pár přihrávek a ztrácel míče v soubojích jeden na jednoho. Jenže se už v 10. minutě blýskl gólovou přihrávkou na trefu Škody a v druhém poločase sám druhou brankou rozhodl o postupu.
"Jeho bilance v dnešním zápase hovoří za vše. Dal mi to před prázdnou branku, já to už jen uklízel. Udělal to výborně," chválil nového spoluhráče Škoda, kterého klub v létě udržel, i když toužil po přestupu do Číny. Sám asistující hráč už k sobě tak vřelý nebyl.
"Jako tým jsme dnes odehráli skvělý zápas. Já osobně ale nebyl dobrý, hlavně v soubojích jeden na jednoho, nedařily se mi ani centry," sypal si popel na hlavu van Kessel. "Jsem ale rád, že jsem gólem a asistencí byl týmu prospěšný, snad to ode mě bude příští týden lepší," dodal.
Fanoušci Slavie v prvním poločase rozvinuli v kotli choreo s heslem "necháme na tribuně plíce, vy je nechte na hřišti". Možná to třiadvacetiletému Nizozemci někdo přeložil, protože se na pravém křídle slávistického útoku vyšťavil natolik, že ze hřiště odkulhal už v 70. minutě.
Škoda: Zlepšit se musíme všichni
"Zraněný ale nejsem, chytaly mě pouze křeče. Na dnešek jsem se moc dobře nevyspal. Neměl jsem tu nejlepší postel, jakou bych si přál," vysvětloval novinářům po zápase van Kessel.
Přiznal, že ani nebyl v průběhu zápasu moc nervózní z toho, zda Slavia na postupový výsledek dosáhne. "Nikdo nebyl, protože jsme věděli, že máme mnohem víc kvality než soupeř. Věděli jsme, že v druhé půli můžeme skórovat. A kdybych už v prvním poločase něco proměnil, mohli jsme vést klidně 3:0," postěžoval si opět na vlastní výkon. "Já bych řekl, že se ještě musíme zlepšit všichni jako tým, aby to vypadalo ještě lépe. Těžko říct, jak dlouho to bude trvat, než si to úplně sedne, ale doufám, že co nejdřív," uvedl Škoda a druhým dechem pochválil diváky, kterých přišlo do ochozů 14 856.
"Celý zápas nás povzbuzovali a hodně nám pomohli," dodal a premiérový zážitek před domácími fanoušky si pochvaloval i van Kessel. "Skvělé, téměř 15 tisíc lidí na konci zápasu křičelo mé jméno. Atmosféra byla úžasná i během utkání," řekl.

Nejčtenější zprávy