V dresu Žiliny vychytal Chovancovu Spartu. Teď gólman Dúbravka posílí Liberec, přichází z Esbjergu


Praha - Liberecký Slovan těsně před ostrým startem sezony posiluje na pozici gólmana.

"Je to hotové, z dánského Esbjergu přijde do Liberce slovenský gólman Martin Dúbravka," sdělil deníku Aktuálně.cz hráčův agent Pavel Zíka, šéf agentury Global Sports.
Čeští fanoušci si možná Dúbravkovo jméno budou pamatovat ze srpna 2010, kdy v dresu Žiliny patřil v předkole Ligy mistrů k hlavním strůjcům vyřazení Sparty, vedené tehdy Jozefem Chovancem.
Dnes je Dúbravkovi 27 let, na kontě má i jeden mezistátní start za A-tým slovenské reprezentace, konkrétně proti Černé Hoře. A v posledních třech sezonách působil v dánském Esbjergu. Pro zajímavost, ze stejného oddílu dorazil do Slavie i nizozemský útočník Mick van Buren.
"Martin Dúbravka teď cestuje z Dánska rovnou do Rakouska, kde Liberecké čeká ve čtvrtek utkání předkola Evropské ligy proti celku Admira Wacker Mödling. Záleží samozřejmě na rozhodnutí trenérů, ale všechny věci by se měly stihnout administrativně uzavřít tak, aby už ve čtvrtek mohl v případě potřeby chytat," říká Zíka.

Bez jediného tréninku s týmem je jeho zítřejší start patrně nepravděpodobný, nicméně Dúbravka v Liberci každopádně vytvoří silnou konkurenci Václavu Hladkému a Ondřeji Kolářovi. Jak známo, v minulé sezoně za Liberec jako jednička chytal Tomáš Koubek, kterého si z hostování stáhla v létě pražská Sparta.
"Martin Dúbravka má velké ambice. Pomoci v pohárech i lize Liberci a posléze se propracovat i do nějaké velké evropské soutěže typu německé bundesligy," říká agent Zíka, který v létě zrealizoval hned několik velmi zajímavých transferů slovenských fotbalistů.
Zíka stál za odchodem slovenských účastníků Eura Jána Greguše z Jablonce do FC Kodaň a především za odchodem Ondreje Dudy z Legie Varšava do Herthy Berlín, kdy za něj do Polska mělo putovat 4,2 milionu eur (113 milionů korun).

Nejčtenější zprávy