Bez medaile se veslaři z Ria nevrátí, tvrdí legendární Chalupa


Tato vaše medailová jistota se jmenuje Ondřej Synek?
Samozřejmě, podle mého soudu je dokonce největším favoritem a je schopen tuto pozici potvrdit. Nebude to však mít snadné. Zlato z Londýna bude chtít obhájit jeho největší soupeř Novozélanďan Drysdale, výborného skifaře mají hlavně Chorvati i Kubánci, ale když se Ondra dobře vyspí, tak má na to, aby v této velké bitvě po předchozích dvou stříbrných olympijských medailích se dočkal i kovu nejcennějšího.
Zlato si před čtyřmi roky přivezla Mirka Topinková-Knapková. Jaké jsou její ambice?
Bude to mít ještě těžší než Ondra, ale je dobře připravena a má bohaté zkušenosti z velkých závodů. Když finále bude jejím dnem D, tak si triumf z Londýna může v Riu zopakovat. Každá medaile však bude mít v očekávané velké konkurenci nemalou  hodnotu.
Čtyřka bez kormidelníka ve složení Jiří Kopáč, Jan Vetešník, Ondřej Vetešník, Miroslav Vraštil může také myslet na přední umístění?
Pokud vím, tak v jejich představách je postup do finále, což bych v této nabité soutěži považoval za pěkný úspěch. Zkoušeli různou sestavu, ale nakonec se vrátili ke složení, v jakém se představili už před čtyřmi roky v Londýně, kde v B-finále skončili pátí. Rok se svědomitě připravují a pro dobrý výsledek udělali maximum.

Co byste řekl na adresu dvojskifu Lenka Antošová, Kristýna Fleissnerová?
Je to nadějná posádka. Loni jim na mistrovství světa olympijská účast jen těsně unikla, ale v zimě obě nadějné veslařky poctivě dřely a v dodatečné kvalifikaci si pro letenku do Ria zaslouženě dojely. Na mistrovství Evropy v Německu i za více než nepříznivých povětrnostních podmínek vybojovaly bronzovou medaili, čímž jen potvrdily oprávněnost své nominace do Ria. Těžko říci, co lze od nich čekat. Mohou jen překvapit, přáním je finále.
Také pro posádku dvojky bez kormidelníka Lukáš Helešic, Jakub Podrazil se jako maximum jeví postup mezi elitu?
Ano, jsou v podobné pozici jako děvčata. Už loni jezdili velice dobře a po náročné zimní přípravě si letenku do Brazílie zajistili v dodatečné kvalifikaci. Čeká je řada těžkých soupeřů a teprve souboje s nimi prozradí, zda mohou pomýšlet na vyšší příčky.        

                  

Nejčtenější zprávy