Ščasný váhá, zdali v Rumunsku nepostavit Váchu


Praha - Podle trenéra Zdeňka Ščasného je před středeční odvetou 3. předkola Ligy mistrů na hřišti Steauay Bukurešť potřeba, aby si fotbalisté Sparty věřili a nezískali dojem, že jsou k ničemu. Zároveň podle něj musejí oproti úvodním dvěma soutěžním zápasům sezony zlepšit výkon v druhé půli a odehrát dobře a konstantně celých 90 minut. Letenští odcestovali do Rumunska s remízou 1:1 z prvního duelu.

"Z různých důvodů ty výkony nebyly úplně optimální a konstantní po celých 90 minut. Teď je důležité, aby mužstvo věřilo tomu, že jsme dobří a silní. Aby hráči nepropadli tomu, co častokrát čtou, a nezjistili, že jsme najednou tady všichni k ničemu," řekl před odletem do Rumunska novinářům Ščasný.
"Byť ty výkony nebyly optimální, v těch dvou zápasech jsme neprohráli. Je podstatné, aby si hráči začali věřit a našli správný rytmus. Doufám, že tento zápas je pro to dobrý," dodal.
Letenští v úvodním utkání po povedeném prvním poločase vedli 1:0, po změně stran ale přenechali iniciativu soupeři. Také v lize o víkendu proti Slovácku měli v přestávce náskok 2:0 a nakonec s vypětím sil zvítězili 3:2.
"První zápas nebyl z našeho pohledu úplně optimální, hlavně ta druhá půle. Tam jsme jim dovolili hrát líp, než jsem si představoval, že bychom je měli nechat hrát. Chceme náš výkon zlepšit. První zápas jsme nezvládli výsledkově, jak jsme chtěli, a pokud chceme postoupit, musíme zahrát líp," uvedl Ščasný.

Příliš se nezabývá tím, že Sparta proti Bukurešti hraje vedle postupu také o jistotu minimálně 150 milionů korun. "Že se hraje o hodně peněz, to já nevnímám, to si neuvědomuji. Takhle nemůžu přistupovat k zápasu. Chci být úspěšný, chci hrát dobře. Ale tlak vnímám pořád stejně, moc si to nepřipouštím. To bych se zbláznil. Je to jen větší napětí," mínil Ščasný.
Váhá, zda nepostavit uzdraveného záložníka Lukáše Váchu. "Je už zpátky v mužstvu. Chtěl jsem ho dát do zápasu, už trénuje dlouho. Trošku riziko to je, ale zcela upřímně říkám, že zvažujeme, jestli do něj nepůjdeme," prohlásil Ščasný.

Nejčtenější zprávy