Jídelna v olympijské vesnici začíná být "crazy", směje se Choupenitch


Jaké máte první dojmy z olympijského Ria?
Když jsme sem přijížděli, tak to ve městě moc olympijsky nevypadalo. Ale jakmile jsme se dostali do vesnice, bylo to super. Všechno je tu nachystaný.
Opravdu všechno?
Něco málo se samozřejmě najde, ale s tím tak trochu i počítáte, když jedete do Brazílie. Nestalo se nám nic hrozného. Jen když jsme přijeli, měli jsme v pokojích ještě na podlaze igelity, tak jsme je museli oddělávat, a trenérům trochu neodtéká voda, ale jinak v pořádku.
Jak bojujete s pětihodinovým časovým posunem?
Srovnal jsem se celkem dobře, jen vždycky pravidelně v deset hodin večer vytuhnu. Vždycky si večer po osmé pouštíme film a já jsem ještě ani u jednoho neviděl konec. To se ale časem srovná.
Stihl jste se ve volné chvíli podívat i někam do města?
Ve městě jsem se podívat nebyl, jen jsme asi na hodinu vyrazili na pláž Barra. Jinak po tréninku se můžeme projít po vesnici, zahrát si pinčes, je to tu fajn, spousta zeleně, líbí se mi tu. Jen v jídelně už to začíná být crazy, protože najíždí víc a víc lidí.
A jak jste na tom s tréninkem?
U nás je to trochu jinak než u ostatních sportů, nemůžeme trénovat na tom sportovišti, kde bude závod, ale máme tady pár minut od vesnice menší šermírnu, kde můžeme trénovat. Je dobré, že ty vyspělejší šermířské země tady mají vlastní zázemí, kam chodí trénovat, takže v té naší šermírně není tak plno. Teď jsem se například domluvil na trénink s Korejcem a jedním klukem z Hongkongu. 

Olympijský závod vás čeká už v neděli, jde na vás nervozita?
Žádnou velkou olympijskou nervozitu necítím, beru to jako každý jiný závod, který tentokrát bude ještě kratší než normálně. Olympiáda je trochu specifická tím zázemím, jak se tu o nás skvěle starají, a to jak český olympijský tým v našem domě, tak i tady Brazilci ve vesnici.
Půjdete vůbec na zahajovací ceremoniál?
Sám ještě nevím. Zatím jsem si jen nechal zjistit, kdy bychom museli odejít, jak dlouho by to trvalo a kdy bychom se vrátili. Rozhodně nechci dva dny před závodem jít spát někdy pozdě v noci, jsem tu hlavně kvůli šermu.

Nejčtenější zprávy