Trpišovský po postupu: Baroš má v sobě X faktor, na tréninku je 40 minut před začátkem


Liberec - Milan Baroš, to je pojem. Přestože v odvetě třetího předkola Evropské ligy odehrál v dresu Liberce pouze závěrečnou půl hodinu a do osudu zápasu, který Slovan nad rakouskou Admirou Mödling vyhrál 2:0, se výrazně nezapsal, mluvilo se na tiskové konferenci po utkání téměř třetinu času jen o něm.
Trenér Jindřich Trpišovský po postupu do play off evropské soutěže a dvou výhrách nad rakouským sokem ocenil nově se tvořící tým. Tým, jehož překvapivou a podle slov kouče velmi důležitou součástí je její nejzkušenější muž, vítěz Ligy mistrů a nejlepší střelec Eura 2004.

"Jsem rád, že ho tady fanoušci tak skvěle přijali. Je pocta, že tady vůbec je," komentoval Trpišovský fakt, že Baroš sklidil při svém příchodu na hřiště frenetický aplaus tribun na stadionu U Nisy.
Dlouhé minuty se pak nepotkal s míčem, ale jeho chvíle přece jen přišla. To když po křídle utekl celé obraně hostů a servíroval spoluhráčům přihrávku na malé vápno před prázdnou branku. Záměr nevyšel, i tak se ale o téhle akci mluvilo.
"I když má svůj věk, jeho nohy jsou pořád strašně rychlé. A celkově má na tým po příchodu na hřiště pozitivní klid, mužstvo se uklidní, když přijde," pokračoval v chvále liberecký trenér.
Baroš prý jde všem příkladem
Na severu Čech bývalý hráč Liverpoolu či Galatasaraye prý velmi rychle převzal roli vůdce kabiny. "Působí na hráče, mluví s nimi, předává zkušenosti. A jde příkladem. Jestli se o jeho přístupu píše něco negativního v novinách, tak já s ním mám úplně jinou zkušenost," rozpovídal se Trpišovský. Baroš prý chodí na tréninky s předstihem a příkladně se o sebe stará.

"Je na tréninku tak čtyřicet minut před začátkem, jeho příprava je nadprůměrná. Je tam velký profesionalismus. I po tréninku, co pro sebe dělá, aby mohl hrát v tomhle věku na téhle úrovni. Je to škola především pro mladší hráče," pokračoval liberecký lodivod.
Na hřišti má podle Trpišovského Baroš dar své spoluhráče uklidnit. "Má takový X faktor, jako měl před ním Bakoš. Přesně to jsme od něj chtěli. Zatím ho využíváme jako žolíka, ale uvidíme, co bude dál," dodal Trpišovský, který si po postupu pochvaloval, jak se mladé a z velké části obměněné mužstvo pro třetí předkolo Evropské ligy rychle sehrálo.
"Musím hráče pochválit, v obou zápasech ukázali velkou herní i mentální kvalitu. Neměli jsme moc času na přípravu, nacvičovali jsme taktiku vlastně jen u tabule, proto mám pro hráče jen slova chvály," řekl Trpišovský.
Trpišovský si nepřeje někoho jako Karabach
Podle něj Liberec postoupil přes Admiru naprosto zaslouženě. "Nebáli jsme se hrát, nemáme moc zkušených hráčů, ale ti mladí to zvládli výborně, mám z nich radost. Zase tvoříme tým a tohle je velká vzpruha."

Soupeře pro čtvrté předkolo, které je branou do základní skupiny Evropské ligy, raději nechtěl tipovat. "Mně přání nikdy nevychází. Ale chtěl bych někam na ostrovy, do Irska nebo Skotska. Tam jsem ještě nebyl a chtěl bych zažít tu atmosféru. Ale teď jsem to určitě zakřikl, takže tam nepojedeme," smál se kouč.
Rozhodně by si ale nepřál podobného soupeře, jakého měla Viktoria Plzeň v podobě azerbajdžánského Karabachu. "Strašně kvalitní tým, těžké klimatické podmínky a navíc neatraktivní, bezejmenný soupeř. Chtěl bych někoho, koho můžeme lehce zmapovat, jako byl teď Mödling," uzavřel Trpišovský.

Nejčtenější zprávy