České olympioniky v Riu museli evakuovat kvůli havárii vody. Problémů už bylo dost, říká Doktor


Rio de Janeiro - Kvůli havárii vody museli čeští sportovci ve čtvrtek večer zhruba na patnáct minut opustit ubytování v olympijské vesnici. Voda tekoucí z vrchních pater se valila po schodištích a výtahovými šachtami v jedné části domu, zaplavila chodby mezi apartmány, ale do pokojů se nedostala.

"Dlouho jsme problémy brali s optimismem, jenže už je jich přeci jen dost. Nebyla to žádná malá závada, ale pořádná havárie," řekl šéf české mise Martin Doktor. "Naštěstí vše dopadlo prozatím dobře a nikdo se nemusí nikam stěhovat."
Preventivně Češi přestěhovali sklad ve sklepě. "Aby materiál nezůstal na zemi, i když to v tuhle chvíli nevypadá, že by do něj měla natéct voda," popsal Doktor.
Po osmé hodině večer se domem číslo patnáct začal rozléhat zvuk souvislého deště, později se rozhoukaly evakuační sirény, které obyvatele vyhnaly ven zhruba na čtvrthodinu. Velká část českých sportovců se tou dobou ještě vracela ze slavnostního otevření Českého domu. Nikdo z olympioniků po návratu nenašel vyplavený pokoj, i když po schodištích voda stékala ještě dlouho.
Členové výpravy většinou brali situaci s humorem. "Chtěl jsem, aby uklidili schodiště, ale ne tímhle způsobem," glosoval situaci Doktor a vážně dodal: "Situaci jsme hned řešili se zástupci Mezinárodního olympijského výboru a organizátorů her. Uvidíme, jak se vše vyvine v dalších dnech."

Nejčtenější zprávy