Video: Hrozivé zranění v Riu! Francouzský gymnasta si při přeskoku zlomil nohu


Rio de Janeiro – Francouzský gymnasta Samir Ait Said si tragicky zlomil nohu při provádění přeskoku v kvalifikaci olympijského víceboje v Riu. Podle slov přítomných diváků se křupnutí neslo celou halou.
Video z incidentu je opravdu jen pro otrlé:

Said v kvalifikaci mužského přeskoku přistál na žíněnku tak smolně, že si zlomil levou nohu pod kolenem. Zvuk křupnutí kosti byl tak hlasitý, že byl slyšet přes přenosové mikrofony i do televizního vysílání. Diváci v hale dokonce uvedli, že se rozléhal po celé aréně.
Po svém zranění Said neupadl do obvyklého šoku. Nehybně ležel a jednoduše si rukou zakryl obličej, aby se pokusil vyrovnat s nesnesitelnou bolestí. Záchranáři okamžitě přispěchali na pomoc, zafixovali nohu a na nosítkách jej odnesli pryč. Při tom mu aplaudovala celá olypijská gymnastická aréna. Said statečně zvedl ruku a pokynul fanouškům.
Francouzská vedoucí výpravy Corrine Moustard-Callonová potvrdila, že si Said zlomil nohu, a dodala, že další informace zatím nemá. "Nevíme, co se stalo, kromě toho, že to odnesla jeho holenní kost. Zatím podstupuje vyšetření. Pro celý francouzský tým je to velmi obtížné, Said byl jedním z nejpřátelštějších v týmu. Do Ria přijel pro medaili a do všeho šel na 200 procent," smutnila Callonová.

Šestadvacetiletému gymnastovi se v Riu věřilo hlavně pro kruhy a právě přeskok. Mistr Evropy z roku 2013 ale olympijskou medaili zatím do své sbírky nepřidá. Po Twitteru však vzkázal, že se za čtyři roky v Tokiu vrátí a vyhraje zlato.
Krátce předtím, než diváky v Olympijské areně Rio šokovalo Saidovo zranění, skončil v bolestech i Andreas Toba. Mistr Německa ve víceboji si po pádu na prostných přetrhl přední zkřížený vaz v pravém koleni. "Brečel jsem jako malé děcko. Zranění kolena je vážné, ale psychická bolest je ještě větší," řekl.

Navzdory tomu však pro Tobu tímto pádem hry neskončily. I s těžkým zraněním se rozhodl pomoci svým kolegům do finále družstev a v bolestech ještě absolvoval sestavu na koni na šíř. Získal si tím obdiv publika i kamarádů z reprezentace. "Bylo to úžasné. Je pro mě čest být v družstvu s někým takovým," ocenil zraněného kolegu Fabian Hambüchen. Německo skutečně do pondělního finále jako poslední osmé proklouzlo, Toba už ale v Riu soutěžit nebude.

Nejčtenější zprávy