Del Potro visel před zápasem s Djokovičem 40 minut zaseknutý ve výtahu. Zachránili ho Gladiátoři


Praha  - Zdá se, že argentinský tenista Juan Martín Del Potro zřejmě konečně vymyslel ideální prostředí, ve kterém se nabudí na důležité zápasy a bude úspěšný. Pravidelně ho však vyhledávat nejspíš nebude.
Čtyřicet minut před začátkem rozcvičky na zápas prvního kola s Novakem Djokovičem totiž uvízl ve výtahu, odkud si nebyl schopen přivolat pomoc, protože na svém mobilním telefonu neměl signál.

Vysvobozením se tak pro hráče, který je vinou vleklých zranění aktuálně až na 145. místě světového žebříčku, stal až příchod argentinského házenkářského týmu. Gladiátoři, jak se argentinské reprezentaci říká, zaslechli volání o pomoc, dveře se jim silou podařilo otevřít a bezmála třičtvrtěhodinové utrpení svého olympijského kolegy ukončili.
"Federico Pizzaro slyšel někoho křičet, a tak jsme přiběhli a otevřeli dveře,“ vykládal další člen házenkářského týmu Gonzalo Carou. "Museli jsme jednat rychle, Del Potro měl velmi důležitý zápas. Musí to být hrozná situace, když víte, že budete hrát zápas, jste ve výtahu a nemůžete nic dělat. Alespoň teď už je to ale k smíchu,“ dodal Gonzalo.
Nepříjemná situace nakonec neměla na Del Potra sebemenší vliv, světovou jedničku porazil po setech dvakrát 7:6 a v dalším kole se utká s portugalským tenistou Joãem Sousem. Je jen otázkou, jestli při cestě z ubytování na zápas opět zvolí výtah, nebo se raději vydá po schodech.

Nejčtenější zprávy