Mega mě to mrzí, řekla Hermannová a tekly jí slzy. České volejbalistky prohrály i druhý zápas


Rio de Janeiro - Plážové volejbalistky Markéta Sluková a Barbora Hermannová neuspěly ani ve druhém utkání na olympijských hrách v Riu de Janeiro. Španělské dvojici Elsa, Liliana podlehly 15:21 a 19:21. O postup do play-off budou české reprezentantky bojovat ve středu v závěrečném zápase skupiny B proti Argentinkám Aně Gallayové a Georgině Klugové.

Na rozdíl od úvodního duelu s mistryněmi světa Brazilkami Agathou a Barbarou se Slukové s Hermannovou nepovedlo uhrát ani set, i když k tomu měly blízko.
V úvodní sadě se španělským hráčkám povedlo odskočit a získat ji v poklidu. "Španělky jsou fyzicky hodně silný tým. Hodně skáčou, jsou takové dlouhoruké. Když jsme je dostaly na příjmu do problémů, tak si to nahrály vysoko k síti a tu ruku mají takovou nečitelnou," hodnotila Sluková první sadu.
Druhý set byl mnohem napínavější. Za stavu 15:16 české volejbalistky uspěly s protestem proti zahlášenému autu a po přezkoumání situace u videa bylo vyrovnáno.
Hermannová v rozhodující chvíli selhala
Pak se jim podařilo jít třikrát do vedení o jeden bod a měly šanci na setbol, v dramatické výměně Hermannová předvedla dva skvělé zákroky v poli, ale při útoku skončil pokus o kraťas v síti. "Mega moc to mrzí," řekla Hermannová. Její parťačka jí musela utírat slzy a ještě chvilku poté utěšovat v objetí.
Hermannová podle svých slov zvolila v dané situaci příliš těžký úder. "Krátký a z menší otočky, kdy jsem byla skoro zády k síti a nevěděla, kde tu síť mám. Měla jsem to hrát, jak to po nás trenér chce. Dlouhý doprostřed," řekla.
Španělky zaváhání využily a následné dva míče získaly. V čele skupiny tak mají plný počet bodů stejně jako Agatha s Barbarou, které si poradily s argentinskou dvojicí.
Zápas se hrál od 22:00 za umělého osvětlení. "V jednom místě se mi tam ten míč trochu ztrácel, ale to není žádná výmluva. Bylo to jinak moc hezké, s černou oblohou nad hlavou je to zajímavé. Není to tak typické pro beachvolejbal," řekla Hermannová, která měla v utkání jen padesátiprocentní úspěšnost v útoku.
Zápas o všechno s Argentinkami
Výhra nad Argentinkami zajistí Slukové s Hermannovou postup do play-off, porážka bude znamenat konec v turnaji. "Víme, že to je zápas o všechno a není na co čekat. Musíme hrát třeba jako v Soči v tom posledním golden setu," vzpomínala Hermannová na vítězný set nad Číňankami, který je posunul na olympiádu.
"Argentinky jsou takové ustřelené kecky, ale jsou strašně rychlé. Bude to úplně jiný volejbal a musíme na to reagovat," řekla Sluková. Doufala, že zlepší s Hermannovou servis. "Budou to nervy a bude to našláplé. Dáme do toho všechno," prohlásila.
XXXI. letní olympijské hry v Riu de Janeiro:
Plážový volejbal:
Ženy:
Skupina B: Elsa, Liliana (11-Šp.) - Sluková, Hermannová (23-ČR) 2:0 (15, 19), Agatha, Barbara (2-Braz.) - Gallayová, Klugová (14-Arg.) 2:0 (11, 17).
1.
Elsa, Liliana
2
2
0
4:0
4
2.
Agatha, Barbara
2
2
0
4:1
4
3.
Hermannová, Sluková
2
0
2
1:4
2
4.
Gallayová, Klugová
2
0
2
0:4
2

Nejčtenější zprávy