Sáblíková na olympiádě nepojede, arbitráž tvrdě ukončila její snahu o zvrat


Rio de Janeiro - Touha Martiny Sáblíkové startovat na letní olympiádě v Riu de Janeiro zůstane nenaplněna. O tom, že se česká cyklistka a rychlobruslařská hrdinka zimních olympijských her nezúčastní středeční časovky, rozhodla v úterý odpoledne přímo v Riu Mezinárodní sportovní arbitráž (CAS).
Několikatýdenní snaha Sáblíkové, jejího týmu a experta na sportovní právo Jana Šťovíčka přišla vniveč, tribunál neobměkčila ani přímluva prezidenta České republiky Miloše Zemana či sportovních legend v čele s Věrou Čáslavskou.

Jádro věci zůstalo podle CAS nezpochybnitelné. Sáblíková jednoduše nesplnila podmínky pro to, aby se do olympijského klání kvalifikovala.
Češka dlouhé měsíce žila v domnění, že si start zajistila už na loňském světovém šampionátu. Na začátku června ale Mezinárodní cyklistická unie zveřejnila pětadvacetičlenný seznam kvalifikovaných, na kterém Sáblíková chyběla. Český svaz si pravděpodobně špatně vyložil postupová kritéria.
Trojnásobná olympijská vítězka v rychlobruslení přesto odletěla do Brazílie, kde se samostatně připravovala v tréninkovém na možný start. Zbytečně.
Aktualizujeme

Nejčtenější zprávy