Která banka je nejvstřícnější? Trojice nováčků ovládla anketu i letos


Praha – Titul Nejvstřícnější banka za druhé čtvrtletí letošního roku získala Air Bank, jedna z nejmladších bank na tuzemském trhu. Vyplývá to z výsledků projektu GEEN Vstřícná banka.
Také další dvě místa patří nejmladším bankám na trhu – Fio a Equa bank. Čtvrtá skončila mBank, která do Česka vstoupila jako první nízkonákladová banka už v roce 2007. A teprve na pátém místě je v anketě nejlepší z „klasických“ finančních ústavů – Komerční banka.
Banka
Hodnocení
Air Bank
80,4
Fio banka
80,2
Equa bank
75,9
mBank
74,8
Komerční banka
73,1
Sberbank
72,7
UniCredit Bank
70,7
Moneta Money Bank
70,3
Raiffeisenbank
68,3
ČSOB
67,7
Zuno
66,8
Česká spořitelna
65,2
Poštovní spořitelna
60,6
Expobank
59,2
Výsledky projektu Vstřícná banka určuje především odborná porota nezávislá na bankách, jejíž hodnocení má váhu 58,3 procenta. Členem je i redaktor Aktuálně.cz. Dalšími 25 procenty se na hodnocení podílí web Bankovnipoplatky.com a s podílem 16,7 procenta také veřejnost (po registraci na webu).
Air Bank obsadila první místo také v hodnocení za leden až březen. Z průběžných čtvrtletních hodnocení vzejde celoroční vítěz. Loni vyhrála Fio banka, která celoroční pořadí ovládá nepřetržitě od své přeměny z družstevní záložny na banku. Air Bank skončila v celkovém loňském pořadí druhá.

Nejčtenější zprávy