Sázkaři věřili v medaili. Veselý ji dodatečně dostal, peníze už ale nezískají


Praha – Dodatečná bronzová medaile pro Vítězslava Veselého z londýnské olympiády nijak nemění situaci sázkařů, kteří už tehdy věřili v cenný kov.
I když se totiž Veselý po diskvalifikaci původně stříbrného ukrajinského oštěpaře dočká, sázky se vyhodnocují hned po skončení sportovní události. Kdo tedy před čtyřmi lety vsadil na Veselého medaili, má smůlu i po aktuálním verdiktu disciplinární komise Mezinárodního olympijského výboru.

"Výsledky sportovních událostí vyhodnocujeme bezprostředně po jejich zveřejnění oficiálními zdroji (organizátory), měnit je zpětně není možné. Klienti na vyhodnocení nemohou a nechtějí čekat po nějakou lhůtu - několik dní, měsíců či let," říká Petr Šrain, mluvčí sázkové kanceláře Fortuna.
Na tyto případy pamatuje herní plán sázkových společností. "Je v něm jasně určeno, že na dodatečnou úpravu výsledků kvůli dopingu nelze brát ohled. Sázkaři tedy nebudou nuceni vracet výhry a naopak ani my nebudeme vyplácet výhry těm, kteří si před čtyřmi lety vsadili a prohráli," doplňuje Markéta Světlíková, mluvčí Chance.
Kolik sázkařů Veselému v Londýně věřilo, už dnes sázkové kanceláře nevědí. Vzhledem k tomu, že svěřenec Jana Železného tehdy vyhrál kvalifikaci výkonem roku, jich málo zřejmě nebylo. "Přesnou statistiku k Veselému již nemáme k dispozici. Nicméně oštěp je historicky velmi úspěšná disciplína pro české barvy a o sázky na naše atlety je velký zájem," říká Jiří Hadrava, mluvčí Tipsportu.

S reklamacemi tiketů po diskvalifikacích se sázkové společnosti příliš nesetkávají. "Naši zákazníci se na nás v podobných případech obracejí spíše s dotazem a žádostí o vysvětlení," říká Šrain.
"Bohužel doping je podvod na všechny, fanoušky, sázkaře i sázkové kanceláře. Například mnohaletý doping cyklisty Armstronga je klasickým příkladem, kdy jeho podvodná vítězství, s ohledem na to, že byl nejsázenějším cyklistou, stála sázkové kanceláře nemalé peníze," dodává mluvčí Fortuny.

Nejčtenější zprávy