Reklamace za LevneElektro.cz nevyřizujeme, hlásí finanční úřad. Soud zahájil insolvenční řízení


České Budějovice - Českobudějovický krajský soud zahájil insolvenční řízení se společností Elektra PV. Provozuje internetový obchod LevneElektro.cz a podle policistů manipulací s daní z přidané hodnoty (DPH) podvodem získala desítky milionů korun. Na základě toho přerušila v červnu provoz.
O insolvenci informovala Ludmila Kočí z českobudějovického finančního úřadu. Dodala, že úřad nevyřizuje případné reklamace, jak internetový obchod uvádí na svém webu.

Insolvenční řízení je podle portálu ministerstva vnitra spojeno s návrhem na prohlášení konkurzu. Internetový obchod LevneElektro.cz podle soudu odebral od věřitelů zboží v hodnotě 28 milionů korun, za které nezaplatil.
Policie začala provozovatele společnosti stíhat v červnu, protože podle ní firma získávala zboží z jiných zemí EU a účelovými převody přes několik společností různě manipulovala s DPH. Na případu spolupracovali i celníci a finanční úřad.
Kriminalisté při trestním řízení zajistili peníze v hotovosti a na účtech, několik osobních vozidel a nemovitost. Stíhaným lidem hrozí až desetileté vězení. Podle kriminalistů firma takto protizákonně postupovala minimálně od roku 2013.

Nejčtenější zprávy