Hingisová se Hlaváčkové omlouvat nebude. Je to čtyřhra, s tím musí počítat, řekla


Rio de Janeiro - Švýcarská tenistka Martina Hingisová necítí vinu za to, že v pátečním utkání semifinále dámské čtyřhry na olympijských hrách v Riu de Janeiro trefila do oka českou protihráčku Andreu Hlaváčkovou.
Hvězdná deblistka se k incidentu vyjádřila pro švýcarský tisk a byla poměrně strohá. Jakýkoli úmysl jednoznačně vyloučila.

„Musely jsme odvracet mečbol. Chtěla jsem hrát míč jejím směrem, s čímž musí ve čtyřhře počítat. A míč nakonec letěl výše než jsem chtěla,“ podotkla Hingisová, která společně s Timeou Bacsinszkou nakonec na zlaté medaile nedosáhla, ve finále švýcarský pár nestačil na Ruskou dvojici Jekatěrina Makarovová - Jelena Vesninová.
Hlaváčková po úderu na oko utrpěla zlomeninu podočnicové kosti a Švýcarku za ránu z voleje poměrně ostře zkritizovala, byť původně tvrdila, že Hingisová rozhodně nic neudělala úmyslně.
"Myslela jsem, že šlo o věc, která se v deblu stává. Ale jestli někdo na světě ví, kam mu letí úder, tak je to Hingisová. Trefila to přímo do mě," uvedla česká tenistka. 

Té se nelíbila ani reakce švýcarské legendy. Rodačka z Košic byla během ošetřování Hlaváčkové ještě rozmrzelá z časové prodlevy způsobené lékařskou pomocí pro Češku. 
"Nebudu jí to nikdy vyčítat, ale myslím, že by se spíš mohla přijít zeptat, jestli jsem v pohodě. Trochu mě to zklamalo," dodala česká hráčka, která nakonec společně s Lucií Hradeckou prohrála i souboj o bronz proti krajankám Lucii Šafářové a Barboře Strýcové.

Nejčtenější zprávy