Kanoista Fuksa na kilometru sedmou českou medaili z olympiády nepřidal. Co Dostál?


Rio de Janeiro – Kanoista Martin Fuksa obsadil ve finále závodu na 1000 metrů na olympijských hrách v Riu de Janeiro šesté místo. Z vítězství a obhajoby zlaté medaile z Londýna se radoval Němec Sebastian Brendel.
Třiadvacetiletý český reprezentant získal na této trati stříbrné medaile na světových šampionátech v uplynulých dvou letech.

Při svém premiérovém startu na olympiádě Fuksa od začátku zaostával za soupeři a většinu závodu jel sedmý. V závěru se posunul na šesté místo. Za vítězným Brendelem zaostal o více než šest sekund.
"Bylo to strašně těžký. Mrzí mě dojem z to jízdy. Nebylo to super jako v semifinále, to bylo lepší," uvedl Fuksa. "Hned na začátku tam byly nějaký nesmyslný vlny, což mi vzalo hodně sil. Neměl jsem svoji pohodu, abych jel nějak s nima," řekl.
Pokukoval po medaili, protože cítil, že na ni má. "Samozřejmě, každý sportovec chce na olympiádě medaili. Měl jsem na to, ale nevyšlo to. Beru to pozitivně," doplnil Fuksa.

V Riu bude mít ještě jednu šanci získat medaili na sprinterské dvoustovce. Rozjížďky jsou na programu ve čtvrtek a finále v pátek.
Za Brendelem, pětinásobným světovým šampionem na tratích 1000 a 5000 metrů, skončil na druhém místě domácí Isaquias Queiroz. Bronz získal Moldavan Serghei Tarnovschi.
Dnes se ještě do programu kanoistů zapojí další česká medailová naděje, Josef Dostál. Závod kajakářů na kilometru začíná v 15:10.
Připravujeme podrobnosti.

Nejčtenější zprávy