Německý zázrak na pláži. Volejbalistky v Riu zničily sen domácích hvězd Agathy a Barbary


Rio de Janeiro - Německé plážové volejbalistky Laura Ludwigová a Kira Walkenhorstová vyhrály olympijský turnaj na Copacabaně. Domácí mistryně světa Agathu a Barbaru k lítosti brazilských fanoušků ve finále porazily 2:0 na sety.
Ludwigová a Walkenhorstová tak získaly pro Evropu první olympijskou medaili v ženském beachvolejbale a navázaly na překvapivý triumf krajanů Juliuse Brinka a Jonase Reckermanna z minulé olympiády v Londýně.

Bronzovou medaili získala vítězka posledních tří olympijských her Kerri Walshová Jenningsová s novou partnerkou April Rossovou. V duelu o třetí místo Američanky porazily 2:1 na sety turnajové jedničky Talitu a Larissu z Brazílie.
Němky dominovaly tvrdými útoky
Evropské šampionky Ludwigová a Walkenhorstová potvrdily, že se jim proti Agathě s Barbarou daří. Před olympijským finále je porazily čtyřikrát za sebou. Vyrovnaný první set pro sebe rozhodly bezchybným výkonem v koncovce, vyhrály ho 21:18.
Ve druhé sadě Němky dominovaly tvrdými útoky, bloky od Walkenhorstové a hbitostí Ludwigové. Hned na začátku utekly na 6:1 a Brazilky na ně marně hledaly zbraň. Ve druhé polovině setu se Agatha a Barbara přiblížily na rozdíl tří bodů, ale Evropanky tento nápor odrazily a set vyhrály hladce 21:14.

Čekání brazilských plážových volejbalistek na olympijské zlato trvající od roku 1996 tak pokračuje, nepomohla k němu ani podpora více než 10.000 fanoušků na centrálním kurtu postaveném na nejznámější pláži v Riu de Janeiro.
Ludwigová s Walkenhorstovou na olympijském trůnu vystřídaly Walshovou Jenningsovou a Misty Mayovou-Treanorovou, které ovládly poslední tři olympiády.

Nejčtenější zprávy