Fuksa ovládl B finále na dvoustovce, zlato bere Ukrajinec

Rio de Janeiro – Kanoista Martin Fuksa vyhrál finále B olympijského závodu v Riu de Janeiro na sprinterské trati 200 metrů, a celkově tak skončil devátý. Český reprezentant bojoval až do závěru o vítězství s Maďarem Jonatanem Hajdu, kterého těsně porazil.
Třiadvacetiletý Fuksa, šestý muž ze závodu na 1000 metrů, se v boji o 9. až 16. místo představil po zmatcích s výsledky středečních semifinále. Pořadatelé jej totiž nejprve na základě dosaženého času zařadili do A finále, po dvou hodinách ale své rozhodnutí změnili.

Ve finále B nastoupili i deblkajakáři Daniel Havel a Jan Štěrba, kteří na kilometru dojeli na poslední čtvrté pozici a celkově skončili dvanáctí.
Na české dvojici bylo od začátku patrné, že závod pojali jako trénink před blížícím se startem na čtyřkajaku, se kterým budou usilovat o obhajobu bronzové medaile z olympiády v Londýně.
Jízdu českých reprezentantů poznamenaly také následky Havlových zdravotních problémů, které se podepsaly i na výkonech deblkajaku ve středečním programu.
Ze zisku zlatých medailí se radovali němečtí deblkajakáři Max Rendschmidt, Marcus Gross a ukrajinský kanoista Jurij Čeban, který tak obhájil triumf z olympiády v Londýně.