Kvitová v New Havenu vyřídila Bouchardovou a je ve čtvrtfinále


New Haven - V první sadě vedla Eugenie Bouchardová už 3:1, ale další průběh zápasu jí vůbec nevyšel. Petra Kvitová naplnila roli favoritky a v New Havenu vyhrála po setech 6:3 a 6:2, čímž proti Kanaďance udržela neporazitelnost. Ve čtvrtfinále amerického turnaje, který už třikrát ovládla, nastoupí proti Rusce Jekatěrině Makarovové, s níž si po boji poradila na olympiádě v Riu.
Šesté nasazené Kvitové podobně jako v minulém utkání s Američankou Louisou Chiricovou chvilku trvalo, než se dostala do rytmu, ale tentokrát ztrátu úvodního setu nedopustila. Následně totiž vyhrála deset gamů za sebou. I přes ztrátu svého podání za stavu 5:1 druhé sady po 69 minutách slavila proti 40. hráčce světa postup.
Obhájkyně titulu v New Havenu pronikla do čtvrtfinále popáté za sebou a připsala si na turnaji desátou výhru za sebou. Celkově má skvělou bilanci 17 výher a jen dvou porážek. Na Makarovovou narazí letos už počtvrté. Ruska ji porazila v Miami a ve Wimbledonu, Kvitová ji pokořila na olympijských hrách v Riu de Janeiro.
"Je to zábavné. Připadá mi, že se potkávám s Jekatěrinou každý týden. Pamatuji si, že tady na turnaji jsme se také jednou utkaly a vyhrála jsem. Pokusím se opět předvést to nejlepší, co umím," řekl oficiálním stránkám turnaje Kvitová.

Tenisový turnaj žen v New Havenu (tvrdý povrch, dotace 761.000 dolarů):
Dvouhra - 2. kolo:
Kvitová (6-ČR) - Bouchardová (Kan.) 6:3, 6:2.

Nejčtenější zprávy