Jednadvacítka bude bojovat o ME i s Černým a Schickem. I když je chtěl Jarolím


Praha - Fotbalová reprezentace do 21 let sehraje klíčové zápasy o postup na mistrovství Evropy v Černé Hoře a Belgii v nejsilnějším možném složení. Trenér Vítězslav Lavička může využít i Václava Černého, Patrika Schicka či Tomáše Součka, o kterých se uvažovalo i s posunem do národního A-týmu.
"V naší nominaci je několik jmen, která jsou skloňována v souvislosti s áčkem. Úzce jsme s (trenérem národního týmu) Karlem Jarolímem a (manažerem) Jaromírem Šeterlem spolupracovali," řekl Lavička na dnešní tiskové konferenci.
"Pracovali jsme v širším týmu, průběžně se to vykomunikovávalo. Výsledek diskuzí byl, že zatím zůstávají v týmu jednadvacítky. Nejužší diskuze byla u Patrika Schicka. Řešili se i Černý a Souček, ovšem Černý nenastupuje za první tým Ajaxu a Souček střídá lepší výkony se slabšími," vysvětlil Šeterle.
Jednadvacítku čekají klíčové zápasy v boji o postup na mistrovství Evropy. Momentálně vede svou kvalifikační skupinu o pět bodů před Černou Horou a Belgií, na jejichž hřištích se nyní představí. Potřebuje tak s oběma uhrát alespoň remízy.
"Čeká nás maturita. Máme slibně rozjetou kvalifikaci a tyto zápasy jsou pro nás zápasy pravdy. S Černou Horou jsme doma nešťastně remizovali 3:3, je to nepříjemné mužstvo, má šikovné ofenzivní hráče. Dokázali zvítězit v Belgii, tabulka se tak ještě více vyrovnala. Čeká nás tam náročný zápas. A také v Belgii to pro nás bude další důležitý klíč pro postup," dodal Lavička.
Nominace fotbalové reprezentace do 21 let na zápasy kvalifikace mistrovství Evropy v Černé Hoře (1. září v Podgorici) a v Belgii (6. září v Lovani):
Post
Jméno a příjmení
Klub
Brankáři
Ondřej Kolář
Liberec

Luděk Vejmola
Mladá Boleslav

Lukáš Zima
FC Janov
Obránci
Milan Havel
Bohemians 1905

Michael Lüftner
Teplice

Lukáš Vraštil
Brno

Otto Urma
Teplice

Aleš Matějů
Plzeň

Stefan Simič
Mouscron
Záložníci
Antonín Barák
Slavia Praha

Aleš Čermák
Sparta Praha

Václav Černý
Ajax Amsterodam

Michal Hubínek
Bohemians 1905

Tomáš Souček
Slavia Praha

Jakub Jankto
Udine

Daniel Holzer
Sparta Praha

Michal Trávník
Jablonec
Útočníci
Lukáš Juliš
Sparta Praha

Patrik Schick
Sampdoria Janov

Nejčtenější zprávy