Kvitová další titul z New Havenu nepřidá, semifinále s Radwaňskou vůbec nezvládla


New Haven - V posledních čtyřech letech byla na turnaji v New Havenu ve finále pokaždé, navíc třikrát získala titul, ale tentokrát česká tenistka Petra Kvitová narazila. Semifinále proti Agnieszce Radwaňské vůbec nezvládla a prohrála dvakrát 1:6.
O celkové prvenství bude Polka Radwaňská bojovat s Ukrajinkou Elinou Svitolinovou, která na olympiádě překvapivě vyřadila  Serenu Williamsovou, ale v následném čtvrtfinále nestačila na Kvitovou.
Ta se těsně před startem US Open potýká s nachlazením. "Pořád mi není dobře. Nevím, kdy se to zlepší. V pondělí hraju na US Open a snad to tam bude lepší," uvedla po zápase česká hráčka, která usilovala v New Havenu o pátou finálovou účast za sebou.
Turnaj vyhrála i v roce 2012 a v případě čtvrtého triumfu by vyrovnala rekordmanky Connecticut Open Venus Williamsovou a Caroline Wozniackou. Světová čtyřka Radwaňská však semifinálový duel jasně ovládla.
"Ale odehrála jsem tu dobrý turnaj. Byla jsem v semifinále. Po té náročné sezoně, co mám dosud za sebou, je výborné, že hraju dobře. Byly to náročné tři týdny, s Riem, týdnem volna a pak tady. Jsem vážně spokojená s tím, jak jsem tu hrála," řekla Kvitová, která letos byla v semifinále už jen v dubnu ve Stuttgartu.
Radwaňská jí oplatila loňskou porážku ve čtvrtfinále turnaje. Českou tenistku zdolala potřetí za sebou a ve vzájemné bilanci snížila na 5:6. O druhý letošní titul si Polka zahraje s Ukrajinkou Jelinou Svitolinovou, která porazila Švédku Johannu Larssonovou 6:4, 6:2.

Tenisový turnaj žen v New Havenu (tvrdý povrch, dotace 761.000 dolarů):
Dvouhra - semifinále:
A. Radwaňská (1-Pol.) - Kvitová (6-ČR) 6:1, 6:1.

Nejčtenější zprávy