Pražská tramvajová revoluce: První den po změnách byl klidný, nápor se čeká v pondělí


Praha - První den po změnách v pražské MHD byl podle dopravního podniku klidný. Hlavní nápor se ale očekává v pondělí jako první pracovní den a pak ve čtvrtek 1. září se začátkem školního roku, uvedl to mluvčí Dopravního podniku hlavního města Prahy Jiří Štábl.
V hlavním městě od neděle změnilo trasu devět tramvajových linek a přibyly tři nové, polovina linek zůstala beze změny.

Na klíčových zastávkách MHD v neděli asi stovka zaměstnanců dopravního podniku informovala o novinkách cestující. "Od informátorů si lidé především berou letáky s novými spojeními," uvedl mluvčí. Žádné komplikace ohledně nových spojeních podle něj dopravce nezaznamenal, více lidí než běžný víkend nevolalo ani na infolinku dopravního podniku.

Novými trasami od neděle jezdí linky 4, 5, 6, 12, 14, 18, 20, 21, 24 a 25. Nová linka 2 jede ze stanice Sídliště Petřiny přes Malostranskou, kolem Národního divadla po nábřeží na Výtoň a dále až k branickému nádraží, kde bude končit.

Novinkou je také linka číslo 15 jedoucí z Kotlářky přes Anděl, Újezd, Masarykovo a Hlavní nádraží do zastávky Olšanské hřbitovy. Nová tramvaj číslo 21 vyjíždí z Modřan a přes Palackého náměstí a Anděl jede na Kotlářku. Podrobnosti lidé naleznou na webu Ropidu.
V Praze dojde v říjnu ke změnám také v autobusových linkách. Přibudou nové linky a některé autobusy budou jezdit po nových trasách. Změny se dotknou zejména jihovýchodu a severovýchodu Prahy. Změny tramvají budou asi o 130 milionů dražší než dosavadní provoz.

Nejčtenější zprávy