Southampton zbrojí na Spartu. Dnes oznámil posilu za více než půl miliardy


Southampton  – První soupeř Sparty v Evropské lize FC Southampton získal marockého ofenzivního záložníka Sofianea Boufala z Lille. Za fotbalistu, který vstřelil v minulé sezoně ve Francii jedenáct gólů, zaplatí klubový rekord 16 milionů liber, tedy víc než půl miliardy korun. Trenér Claude Puel by do středeční uzávěrky přestupů rád získal ještě další posilu.
Reaguje tak na nevydařený vstup do sezony a také chce co nejsilnější kádr pro Evropskou ligu, ve které se ve skupině utká s pražskou Spartou, Interem Milán a Hapoelem Beer Ševa.

"Los je pro nás vzrušují. Bereme tuto soutěž velmi vážně a chceme uspět a postoupit. Ale důležitá je i Premier League, proto potřebujeme mít široký kádr. Potřebovali bychom ještě jednoho či dva hráče," řekl Puel pro klubový web ještě před dnešním přestupem Boufala. Naopak by mohl přijít o portugalského stopera Josého Fonteho. O mistra Evropy stojí Manchester United.
Vstup do sezony Southamptonu nevyšel, když ze tří zápasů dvakrát remizoval s Watfordem a Sunderlandem a prohrál s Manchesterem United. "Minulou sezonu jsme měli skvělou a musíme se snažit úroveň udržet. Musíme se rychle chytnout. Zatím to není dobré. Při vší úctě nemůžeme být spokojeni s remízou se Sunderlandem," řekl obránce Virgil van Dijk.

Nejčtenější zprávy