Rosický se vrátil na Spartu. Podepsal smlouvu na dva roky a chce titul


Praha - Bývalý reprezentační kapitán Tomáš Rosický se po patnácti letech vrací do fotbalové Sparty. Ta jeho příchod oznámila na úterní tiskové konferenci.

Podle majitele klubu Daniela Křetínského podepsal na Letné smlouvu na dva roky a oblékne dres s číslem 10.
"Nepřicházím si sem zahrát fotbal, ale chci vyhrát titul," prohlásil Rosický před novináři.
Zdali se Rosický vrátí také do fotbalové reprezentace, kterou už tento víkend čeká start do kvalifikace o MS 2018 v Rusku, na tiskové konferenci nechtěl komentovat. "To zatím neřeším, takže vám nemůžu odpovědět," uvedl.
Rosický dodržel slib
Pětatřicetiletý záložník byl po skončení minulé sezony bez angažmá, neboť mu vypršela smlouva v Arsenalu. Naposledy Rosický hrál na fotbalovém Euru, kde se ale v utkání s Chorvatskem zranil a během léta se léčil v tréninkovém centru londýnského klubu.
"Po Euru jsem byl nedoléčený, nechtěl jsem přijít v nejistotě," vysvětlil čerstvý sparťanský záložník důvod, prč smlouvu podepsal až na konci přestupního období. "Těch 4-5 týdnů co jsem strávil na Arsenalu, Sparta věděla, že budu-li v pořádku, budu hrát za ni."

Teoreticky by Rosický mohl nastoupit už v prvním duelu po reprezentační přestávce, který Sparta sehraje doma proti Mladé Boleslavi, nicméně pravděpodobnější je ale, že nastoupí až v některém z dalších duelů.
"Budu potřebovat nějaký čas s týmem trénovat. První zápas po repre pauze myslím ještě nebude, potom by to možná už třeba mohlo jít. Ne hned, ale určitě to není daleko," uvedl.
Čekání na devátý gól trvá 15 let
Rosický ve Spartě odstartoval profesionální kariéru. V květnu 1999 debutoval v první lize, kde v rudém dresu odehrál 42 zápasů a vstřelil osm gólů. V lednu 2001 přestoupil do Dortmundu za 449 milionů korun, což z něj tehdy učinilo nejdražšího fotbalistu české i německé ligy.

Z bundesligy následně v roce 2006 odešel do Arsenalu v Premier League, kde strávil plných deset sezon. Jeho kariéru zde ale mařila zranění, takže během této doby za Gunners odehrál "jen" 170 ligových duelů, ve kterých vstřelil 19 branek.
Tři otazníky nad sestavou
Kromě návratu Rosického řeší Sparta ještě tři další otazníky v sestavě. Stále aktuální varianta odchodu stopera Jakuba Brabce, o kterého sice už nemá zájem Anderlecht, ale ve hře je jeden další klub.

"Brabec má zájem si zkusit zahraniční zkušenost," uvedl Křetínský. "I když bychom preferovali ho udržet v kádru, tak jsme se rozhodli, že hráčům, co mají silné přání v nějakém věku odejít do zahraničí, zkrátka bránit nebudeme."
Sparta také pověřila agenta Pavla Pasku jednáním o návratu útočníka Václava Kadlece z dánského Midtjyllandu." Za Kadlece jsme nabídli třikrát více než byla nejvyšší historická nabídka za jakéhokoliv hráče, takže teď je to v rukách pana Pasky, aby situaci dotáhl," vysvětlil majitel Sparty. 
A ve hře je také příchod zatím nespecifikovaného zahraničního fotbalisty, který by měl rovněž posílit ofenzivu.

Nejčtenější zprávy