Kornfeil zůstal na Silverstonu těsně bez bodů

Silverstone (Británie) - Jakub Kornfeil obsadil v motocyklové Velké ceně Británie v Moto3 první nebodované šestnácté místo. Český jezdec tak nenavázal na šestou pozici z Brna a potřetí v sezoně mistrovství světa vyšel naprázdno.
Kornfeilovi se na okruhu Silverstone podařil start z patnáctého místa a přiblížil se elitní desítce. Neudržel se však s nejlepšími a klesl do skupiny bojující o poslední bodovaná umístění. To mu uniklo o pouhých 32 tisícin sekundy.
Pro čtvrtou výhru v sezoně si dojel Jihoafričan Brad Binder a potvrdil vedení v MS. Druhý skončil vítěz kvalifikace Francesco Bagnaia z Itálie, díky třetímu místu poprvé v kariéře stanul na stupních vítězů Nizozemec Bo Bendsneyder.

Velká cena Británie, závod mistrovství světa silničních motocyklů:
Moto3 : 1. Binder (JAR/KTM) 38:39,142, 2. Bagnaia (It./Mahindra) -0,183, 3. Bendsneyder (Niz./KTM) -0,336, 4. Manzi (It./Mahindra) -0,787, 5. Bulega (It./KTM) -0,802, 6. Di Giannantonio (It./Honda) -0,883, ...16. Kornfeil (ČR/Honda) -12,885.
Průběžné pořadí MS (po 12 z 18 závodů): 1. Binder 204, 2. Navarro (Šp./Honda) 118, 3. Bagnaia 110, 4. Bastianini (It./Honda) 102, 5. Bulega 100, 6. Fenati (It./KTM) 93, ...10. Kornfeil 68.
15:00 Moto2,
16:30 MotoGP.