Fotbalisté USA postoupili do závěrečné fáze kvalifikace světového šampionátu


Jacksonville - Fotbalisté USA prošli do závěrečné části severoamerické kvalifikace o postup na mistrovství světa 2018. V závěrečném utkání skupiny C porazili před domácím publikem v Jacksonville Trinidad a Tobago suverénně 4:0.

Soupeř už měl jistotu účasti ve finálových bojích zóny CONCACAF od minulého kola. Dvěma góly se na vítězství výběru německého trenéra Jürgena Klinsmanna podílel Jozy Altidore.
Už dříve měli postup do finálové části kvalifikace jistý také fotbalisté Kostariky a Panamy, závěrečný vzájemný zápas ve skupině B vyhráli Kostaričané 3:1. Dosud suverénní Mexiko ve skupině A poprvé zaváhalo a Honduras s ním na jeho hřišti uhrál bezbrankovou remízu, která mu stačila k zajištění druhého postupového místa. Kanadě nepomohlo ani vítězství 3:1 nad Salvadorem a zůstala třetí.
V poslední části kvalifikace zóny Severní a Střední Ameriky se od podzimu šest týmů utká každý s každým a tři nejlepší celky se kvalifikují na MS. Čtvrtý tým půjde do baráže proti pátému mužstvu asijské části.

Nejčtenější zprávy