Varlamov: Nechápu, proč jsme hráli na širokém ledě. Nechápu ani Michálka


Praha – Kdo viděl sobotní klání v pražské O2 areně mezi Českem a Ruskem, místy musel dumat, zda skutečně sleduje pouze přípravu na Světový pohár. Emoce tryskaly, a tak o potyčky nebyla nouze.

První vznikla v 11. minutě mezi Alexejem Jemelinem a Ondřejem Palátem, který mstil nevybíravé sestřelení Jakuba Nakládala. "Od té doby se to trošku rozhádalo," všiml si Milan Michálek.
Právě útočník, který dostal šanci na křídle elitní lajny, byl v půlce utkání u nejvypjatějšího momentu večera. V předbrankovém prostoru se po přerušení hry znelíbil tvrďákovi Jemelinovi. "Dal mi krosček do obličeje, takže jsem se trošku naštval a šel do něj," popisoval Michálek.
Pěstní souboj byl na světě. Michálek shodil rukavice, Jemelin si je ponechal, ale oba boxeři bušili do protivníka, jak jen to přes rozhodčí šlo. Dva muži v pruhovaném nakonec rvačku dokázali ukončit. "Drželi nás od sebe, nevím proč," usmíval se Michálek.
Ten sklidil ovace publika, které ale krátce nato začalo bučet. To když zjistilo, že urostlý Čech dostal k očekávaným dvěma minutám za hrubost ještě trest za nesportovní chování.
Z hlediště nebylo jasné, k čemu došlo, avšak opakované záběry prozradily, že ležící Milan Michálek po krosčeku od Jemelina kopl bruslí ruského gólmana Semjona Varlamova. "Ani nevím, že jsem ho kopnul. Spadl jsem a nějak mi ujela noha," hájil se mladší z bratrů Michálků.

Brankář Colorada měl pochopitelně vztek, po českém útočníkovi se ohnal hokejkou. "Nepochopil jsem, proč něco takového zkoušel. Už se nehrálo a on mě nepozorovaně kopl do kolena. Nic strašného se nestalo, ale soupeře přece musíte respektovat,“ řekl ruským novinářům.
Vyjádřil se rovněž k nepříliš komfortním hokejovým podmínkám. "Led neměl zrovna nejlepší kvalitu a na stadionu bylo horko. Oba týmy ale měly stejné podmínky," uvedl Varlamov. Nejde o plané řeči, kluziště bylo při závěrečných nájezdech v takovém stavu, že většina hráčů raději volila střelu.

Široký led v O2 areně? Varlamov nechápal
Rusové dovednostní disciplínu nezvládli a prohráli 1:2. Překvapivější je, že za celé utkání trefili bránu jen 21krát.
Varlamov hledal polehčující okolnost, přičemž důrazně poukázal na rozměrnější led v O2 areně. "Je těžké se přeorientovat z malého prostoru na velký. Vůbec nechápu, proč jsme dnes hráli na širokém kluzišti. Připravujeme se na Světový pohár. Kluci celé léto trénují na úzkém kluzišti, hráli jsme na něm v Petrohradu.“
Pro připomenutí – v Petrohradu odehráli Češi první přípravné klání před Světovým pohárem. Nyní už je čeká jen jedno. Ve středu nastoupí v Pittsburghu proti severoamerickým mladíkům.

Nejčtenější zprávy