Sparťané před Southamptonem vyzvídali i u Čecha, Kadlec se těší na čerstvého mistra Evropy


Praha - Fotbalová Sparta začíná novou sezonu Evropské ligy, tedy soutěže, ve které v loňské sezoně svěřenci Zdeňka Ščasného vypadli až ve čtvrtfinále se španělským Villarrealem.

Southampton nezachytil úvod ligy
Už ve čtvrtek začíná v anglickém Southamptonu nová kapitola sparťanského evropského snažení. "Momentálně nejsou ve formě, začátek anglické ligy jim určitě nevyšel podle jejich představ. Nemůžeme ale srovnávat Premier League s Evropskou ligou, která ještě nezačala," zhodnotil start Svatých, jak se Southamptonu přezdívá, Lukáš Mareček.
Slabší formu Southamptonu v úvodu soutěže nepřeceňoval ani Václav Kadlec, jenž má s anglickými celky v evropských pohárech bohaté zkušenosti. V loňské sezoně se s dánským Midtjyllandem potkal s Manchesterem United a se Spartou zažil utkání s Liverpoolem nebo Chelsea.
"Nevyšel jim úvod soutěže, ale možná o to více budou hladovější v Evropské lize," nevidí ve slabém úvodu Southamptonu příliš velké výhody Kadlec. "Určitě je ale prestižnější hrát proti celku z Anglie než třeba sedmému týmu z Itálie," pokračoval Kadlec.

Southampton v úvodních čtyřech kolech domácí soutěže získal pouze dva body za remízy s Watfordem a Sunderlandem. Porážku utrpěl ale pouze od týmů s nejvyššími ambicemi. Po porážce 2:0 s Manchesterem United přišla o víkendu také prohra s Arsenalem, kterou ale až v 94. minutě zařídil Santi Cazorla z penalty.
Zvědové Petr Čech a Tomáš Rosický
Takže nejčerstvější informace nejen o hře francouzského trenéra Clauda Puela má z první ruky brankář Arsenalu Petr Čech. "Trenéři se s Petrem spojili. Nějaké informace o Southamptonu nám poskytl, ale ke mě se zatím nedostaly," prozradil výzvědné manévry Sparty Kadlec.
"Teprve dneska začala příprava na Southampton, řešili jsme jejich systém hry, příprava na soupeře je teprve na začátku," vysvětlil, proč se informace o soupeři ještě nedostaly k hráčům, Mareček.

Relativně čerstvé informace o soupeři Sparty má také Tomáš Rosický, kterého se podle slov Kadlece i Marečka spoluhráči v kabině na Southampton vyptávali. Bývalý fotbalista Arsenalu však vyzdvihoval hlavně špatný start celku z jihu Anglie do domácí soutěže.
I přes letní odchody se v Southamptonu nachází řada skvělých individualit. Václav Kadlec se nejvíce těší na čerstvého mistra Evropy Josého Fonteho z Portugalska. Lukáš Mareček zase varuje před Srbem Dušanem Tadičem, se kterým se potkával v holandské lize.

Nejčtenější zprávy