Bakoš dostal herdu do nosu a v zápase plném karet musel krotit emoce


Praha - Osm žlutých karet, spousta ostrých soubojů a diskuzí s rozhodčím. I to byl plzeňský duel proti AS Řím v úvodu fotbalové Evropské ligy, který skončil remízou 1:1. Potvrdit to může například útočník viktoriánů Marek Bakoš, který se vztekal hned po pár minutách, když sudí nařídil pokutový kop pro hosty a ti se ujali vedení 1:0.

"Chtěli jsme vstoupit do utkání aktivně a překvapit soupeře. On nám ale hned ukázal, jak je silný. Nepustil nás do hry a vstřelil gól z penalty," řekl po zápase novinářům.
Jenže hned po sedmi minutách se naopak mohl radovat, když si naskočil na centr Martina Zemana a hlavičku propasíroval skrz rukavice gólmana k tyči. "Centr od Martina byl opravdu výborný. Já jsem viděl, jak si připravuje míč, tak jsem se snažil dobře zorientovat v šestnáctce. Vše se nakonec podařilo na jedničku, předskočil jsem soupeře a hlavou trefil balon k tyči," popsal situaci Bakoš.
Od prvních minut to na hřišti jiskřilo a rozhodčí rozdal celkem osm žlutých karet. Jednu také po faulu na Bakoše, který dostal od Jesuse úder do nosu. Slovenský forvard se po direktu ztěžka zvedal a sám pak musel krotit emoce.
"Ve druhém poločase se utkání lámalo, přibyly emoce. Bylo nutné udržet nervy, což se nám podařilo, a nevznikla proto z toho žádná nepříjemnost," prohlásil.
Kartě se ale přeci jen nevyhnul, když natahoval krk v šestnáctce, aby dosáhl na centr Petržely, ale instinktivně hrábl po balónu rukou. "To mě mrzí. Chybělo asi dvacet centimetrů, abych na něj dosáhl hlavou. Jen jsem ho lízl, bohužel ještě nějaký kousek scházel k lepšímu zakončení."
Remízu nakonec bere jako spravedlivou. "Oni lépe drželi balon ve středu hřiště než my, gól nám ale nedali. Po zápase bod bereme. Byly tam samozřejmě situace na to, abychom zvítězili, zároveň jsme ale mohli inkasovat. Až na konci se uvidí, jakou měl tenhle výsledek hodnotu," dodal.
Bolek: Já vs. Džeko a spol.? Člověk si to nesmí tak brát
Podobně to vidí další z plzeňských hrdinů čtvrtečního večera brankář Petr Bolek, který musel nečekaně zastoupit zraněnou jedničku Matúše Kozáčika. "Včera na večerním tréninku jsem se dozvěděl, že budu chytat. Kozovi ztuhla záda, tak jsem předpokládal, že se to nevyléčí za noc. Komplikace to nebyla, člověk trénuje pořád stejně. Byl jsem připravený zaskočit," uvedl.

S remízou 1:1 je každopádně spokojený. "Já ten zápas hodnotím pozitivně. Určité náznaky z naší strany byly. Těžko říct, ale myslím, že jsme nebyli bezzubí dopředu. Mohlo se začít třemi body, ale lepší, než nemít nic. Loni jsme začali třemi body a pak už jsme nepřidali nic, tak třeba to bude naopak," prohlásil Bolek.
Přitom utkání pro něho nezačalo nejlépe, proměněnou penaltou Diega Perottiho. Přitom si dal záležet a do poslední chvíle čekal, co střelec provede. "Já viděl, že i on čeká, díval se na mě a kopnul to prakticky bez pohledu na míč. Nechtěl jsem udělat první pohyb. Tak jsem na něj byl i nachystaný, jinak by to uklidil v pohodě na druhou," vysvětlila plzeňská dvojka.
Nakonec byl při pokutovém kopu pouze divákem, když po půlhodině hry skončila rána Radjy Nainggolana na tyči. "Akorát jsem fandil, jinak nic moc velkého jsem s tím nemohl dělat," vtipkoval.
Další gól už ale nepustil a vychytal tak například i Edina Džeka. "Tam jsem měl i trochu štěstí, ale člověk to tak nemůže brát. Hráli jsme zkrátka proti kvalitním hráčům, od nich kolikrát nevíte, co máte čekat," dodal Bolek s tím, že z velkých jmen v sestavě AS Řím si nic nedělal.

Nejčtenější zprávy