Nová smlouva, dva laciné góly a měření výstroje. Je to jako, když vás zastaví policajt, říká Hrubec


A.cz: Šimone, z Prahy si nakonec vezete výhru 4:3 po nájezdech, i když jste 3:1 vedli. Berete dva body?
Byli jsme lepší. Je škoda, že jsme si nechali to vedení vzít. Velká škoda.
Jaký to byl zápas pro vás osobně? Během dvou třetin jste inkasoval tři góly, stejně jako v předchozích třech zápasech dohromady...
Horší zápas než všechny ostatní. Bylo to tím, že na mě nešlo moc nebezpečných střel. Když pak gólman není v permanenci, není to ideální. Dneska jim tam padly dva šťastné góly.
Vyčítal jste si je? V těch situacích jste byl hodně dezorientovaný…
Ne, ne. Ono je to těžké. Kolikrát se ten puk odrazí tak, že i kdybych stokrát chtěl, nemůžu ho vidět. Pak vás zase trefí přímo, ani nevíte jak.

Ve středu klub oznámil podpis nové tříleté smlouvy s vámi. Nemělo třeba tohle vliv na váš výkon?
Já už jsem tu smlouvu podepsal na počátku září, taže se dá říct, že jsem s ní odchytal všechny letošní zápasy.
Prodloužení ve třech? Hukot!
Sehráli jste první prodloužení tři na tři. Tak jak byste novinku extraligy zhodnotil?
Je to hukot! Tvrdil jsem, že až se bude hrát tři na tři, že se skoro nepojedou žádné nájezdy. A vidíte, to naše paradoxně došlo až do nájezdů. Je to zajímavé v tom, že to může za deset vteřin skončit.
Zaměřovali jste se v tréninku na hru ve třech? Upřímně je třeba přiznat, že vás Sparta přehrávala. Skoro vám nepůjčila puk.
Jo, trénovali jsme to. Každý tým to určitě trénuje. Je strašně důležité puk neztratit, nezbavit se ho a být na něm silný. Skoro si myslím, že prodloužení bude strašně rozhodovat buly.

Velké problémy vám ale dělají přesilovky. Souhlasíte?
Na tom musíme zapracovat. Víme o tom. Ale já se k tomu asi moc popravdě vyjadřovat nemůžu, já chytám jen puky.
Tak se zeptám na přesilovky Sparty, protože ta vám ze čtyř dala dva góly. A to bleskově. Po devíti a patnácti vteřinách…
Bylo vidět, že to mají nacvičené. Při první jim vyšlo, co chtěli. U té druhé se o žádném signálu asi bavit nemůžeme, to byl ten šťastný gól.
Všiml jsem si, že po zápase jste musel jít na měření výstroje. Byl jste nervózní?
To víte, že jo. Je to stejné, jako když vás zastaví policajti, vy máte v pohodě auto a jste střízlivý, stejně máte takový ten divný pocit, co když sakra něco najdou. Mám čisté svědomí. Paradoxně jsem měl na betonech i rezervy, mohl bych mít výstroj i menší. Loni jsem byl měřený dokonce třikrát. Doufám, že se budou měřit i ostatní (směje se). 

Nejčtenější zprávy