Nový Mercedes rezervuje stůl v restauraci a dovede vás k ní. Stačí stisknout tlačítko


Když řidič Mercedesu E nové generace dostane chuť na indické jídlo, nemusí už zastavovat a pátrat třeba na Googlu. Stačí mu stisknout tlačítko na stropním panelu. Dovolá se na speciální linku, kde je k dispozici takzvaný Concierge esrvis. Jednoduše řečeno jde o operátora, který se pokusí v rámci možností splnit nejrůznější přání. A může to být právě vyhledání nejbližší indické restaurace. Operátor samozřejmě zvládne rezervovat stůl, pokud je k dispozici. Díky propojení přes vzdálené ovládání vozu me connect ale dokáže zaslat adresu restaurace přímo do navigace vozu. Systém pak následně spustí navádění. Mercedes tak chce řidiči a jeho posádce cestování co nejvíc zpříjemnit.

V nabídce jsou i další služby. Servis pomůže s vyhledáním hotelu i jeho rezervací. Stejně tak přes něj lze rezervovat třeba letenky nebo lístky do divadla či na fotbalový zápas. Svého concierge se může posádka ptát i na zajímavosti v okolí a následně se k nim opět pomocí navigace nechat dovézt. Služba funguje i mimo vůz, to už je ale potřeba z telefonu vytočit číslo hot linky. Concierge servis bude dostupný zatím v 19 vybraných evropských zemích a zdá se, že Česká republika mezi ně patří také. Najdeme ji v ceníku výbavy pro Mercedes E. Nejde ale o příplatek, služba je zdarma (zákazník samozřejmě platí za vstupenky nebo letenky), ale s poznámkou, že od druhého roku provozování je už zpoplatněna. Službu Concierge prezentovala automobilka během mezinárodních testovacích jízd Mercedesu E kombi v okolí Hamburku. Během nich jsme testovali tento vůz s obřím zavazadlovým prostorem s benzinovým šestiválcem i úsporným naftovým čtyřválcem. První jízdní dojmy najdete zde.

Concierge není zdaleka jedinou funkcí služby me connect. Pomocí vzdáleného ovládání lze kontrolovat některé provozní údaje vozu, například dojezd na zbývající palivo v nádrži. Pomocí chytrého telefonu pak lze také parkovat. O parkování na dálkovém ovládání jsme psali zde.
Chytrý telefon také může nově posloužit jako náhrada za klíček. Stačí mít přístroj podporující technologii NFC. Na něj lze pak nahrát údaje z klíčku. Smartphone po přiložení k madlu dveří auto odemkne a po vložení do přihrádky vybavené také indukčním dobíjením je možné auto nastartovat. Také to jsme si během testu vyzkoušeli, systém rozpoznal nahraný klíček bezchybně.

Vyhledejte si ten nejlevnější Hotel se slevou až 80% !

Nejčtenější zprávy