Cyklokrosařka Nash dojela na úvod SP druhá v Las Vegas


Las Vegas  - Kateřina Nash dojela v úvodním závodu Světového poháru v cyklokrosu na druhém místě. V Las Vegas, kde osmatřicetiletá česká reprezentantka obhajovala loňské prvenství, ji ve spurtu vedoucí trojice porazila Sophie de Boerová z Nizozemska. Třetí skončila Američanka Katherine Comptonová, závod mužů vyhrál belgický mistr světa Wout van Aert.
V Las Vegas, kde se stejně jako před rokem závodilo večer za umělého osvětlení, byla Nash jedinou českou zástupkyní. Devítidílný seriál SP pokračuje v sobotu v Iowě, další čeští cyklokrosaři vstoupí do Světového poháru až za měsíc ve Valkenburgu.
Nash se v srpnu zúčastnila v Riu de Janeiro olympijského závodu v cross country na horských kolech. Při páté účasti pod pěti kruhy - včetně dvou v běhu na lyžích - skončila na pátém místě.
"Po letní sezoně, kterou směřovala k cíli v podobě olympiády, je dobře nakopnutá a rozzávoděná, má dobrou výkonnost. Určitě bude schopná v zámoří bojovat o pódium," prohlásil před závodem reprezentační trenér Petr Dlask.
Nash se sice s cyklokrosem již několikrát loučila, vynechala i letošní světový šampionát v belgickém Zolderu, nyní však podle Dlaska počítá se startem na lednovém MS v Lucembursku.

Nejčtenější zprávy