Ščasný: Fanoušci nám odpustí leccos, ale derby ne. Rosický se na zápas připravuje s týmem


Praha - V neděli se na Letné odehraje zápas podzimu, který může napovědět o osudu trenéra Zdeňka Ščasného. Po sérii nepovedených zápasů přišla Sparta o ligové vedení a krach v derby proti Slavii by ještě zvýšil tlak na aktuálního trenéra Letenských.

Ščasný: Ultimátum nemám
"Nervózní z derby nejsem, ale samozřejmě to vnímám, protože derby je prostě nejsledovanější zápas roku a všichni v týmu se na zápas těší a zároveň cítíme zodpovědnost. Fanoušci nám leccos odpustí, ale prohrané derby by nám asi neodpustili," je si vědom možných důsledků ze zápasu podzimu trenér Ščasný.
Ze strany vedení klubu však Ščasný tlak nepociťuje. "Ultimátum před derby od vedení nemám. Já se připravuje na zápas a tyhle věci neřeším."
Na Spartu přijede Slavia s novým trenérem Jaroslavem Šilhavým.Tedy bývalým fotbalistou, se kterým se současný kouč Sparty Zdeněk Ščasný potkal na začátku své trenérské kariéry v roce 1999 ve Viktorii Žižkov.

Staří dobří přátelé ZŠ a JŠ
"My máme s Jardou nadstandardní vztahy. Začínali jsme spolu, bylo to krásné období, ale teď jsme soupeři a není to poprvé, co se proti sobě postavíme. Navzájem se známe velmi dobře a nečekám, že se navzájem překvapíme." Popisuje výhody dlouhodobé známosti mezi trenéry Ščasný.
Přátelství mezi trenéry vzniklo na konci minulého století v Žižkově, kde Šilhavý končil hráčskou kariéru. "Jarda (Šilhavý) je v mých očích, poctivý, pracovitý a rovný chlap," neskrývá náklonnost k Šilhavému Ščasný.
Slavie se může na Spartu dotáhnout
Slavia pod Jaroslavem Šilhavým ve dvou zápasech uhrála čtyři body a posunula se vzhůru tabulkou."Hra Slavie se trošku změnila. Pravda je, že pod Jardou (Šilhavým) nehrají už na dva klasické útočníky. Trochu jinak hrají krajní záložníci." Vidí drobné inovace ve hře svého arcirivala Ščasný.

Momentálně mají sešívaní na kontě o šest bodů méně než Sparta, ale také zápas k dobru. Takže v případě vítězství v derby a další výhře v dohrávce proti Brnu by se mohla Slavie na Spartu dotáhnout bodově.
Nastoupí Rosický?
Všechny fanoušky, ale i trenéry obou celků před derby nejvíce zajímá, zda nastoupí Tomáš Rosický. "V tuto chvíli se všichni hráči kromě dvou připravují na zápas. Tomáš Rosický mezi dvěma, kteří zřejmě nebudou pro zápas připraveni nefiguruje." Odpověděl šalamounsky Ščasný na otázku jestli Slavii Rosický ohrozí.
Dále se trenér Sparty o zdravotním stavu Rosického bavit nechtěl. "Myslím si, že v zápasech jako je derby, by nám Tomáš (Rosický) určitě pomohl, ale říkám, musí být stoprocentně připravený. Jenže nemůžeme spoléhat na to, že nám zápas vyhraje Tomáš, to by byla špatná cesta." Uzavřel spekulace o startu brzy šestatřicetiletého záložníka Ščasný.

Nejčtenější zprávy