Pavlenka před svým prvním derby: Sparta je favorit, ale věřím, že si z Letné něco odvezeme


Praha - Své první pražské derby v kariéře by měl v neděli odchytat brankář Jiří Pavlenka. Na Spartě už se dvakrát představil v dresu Ostravy a před dvěma lety měl hlavní podíl na tom, že si Baník odvezl nečekanou výhru 1:0. S fotbalisty Slavie by chtěl uhrát na půdě favorita aspoň remízu.

"Neřekl bych, že bych tehdy Spartu vychytal a zničil. Zápas si samozřejmě moc dobře pamatuji. Byl to krásný zážitek, přijela tam spousta fanoušků z Ostravy. My jsme tehdy zápas výborně zvládli jak dozadu, tak dopředu. Byl to výborný týmový výkon," řekl novinářům Pavlenka.
Pavlenka: Remízu bychom brali
"V neděli bychom vzhledem k tomu, že se hraje na Spartě, asi brali i bod. Ale člověk chce vždycky vyhrát," konstatoval čtyřiadvacetiletý gólman, jenž přišel do Slavie v zimě, ale jarní derby chytal Martin Berkovec.
Zápas na zaplněné Letné proti velkému rivalovi Pavlenku vždy mnohem víc motivuje. "Jak s Ostravou, tak se Slavií jsou to proti Spartě velice prestižní utkání. V žádném zápase nechce člověk nic vypustit, ale ta bouřlivá atmosféra a vše okolo tomu hodně napomáhají. Taková až natěšenost na zápas tomu dodává speciální třešničku navíc. Je to vzrušující zápas," řekl Pavlenka.
Spartu stále považuje za favorita, přestože po reprezentační přestávce uhrála ze tří soutěžních duelů jen dvě remízy. "Myslím si, že vzhledem k tomu, že Sparta hraje doma, tak bude favoritem. I když teď remizovala ve Zlíně a nepodařil se jí zápas v Evropské lize, pořád má sílu. Ale my se budeme snažit ji potrápit a věřím, že si z Letné něco odvezeme," uvedl Pavlenka.

Slavia počítá s návratem Rosického
Do derby by mohl zasáhnout hvězdný navrátilec do Sparty Tomáš Rosický, podle Pavlenky by ale byl nesmysl, kdyby se na něj slávisté příliš soustředili. "Všichni víme, jakou obrovskou kvalitu Tomáš Rosický má. Má výborný přehled ve hře, umí založit šanci pro jiné hráče a to my velice dobře víme. V českém fotbale je to teď velké téma. Ale my se nemůžeme pořád soustředit jenom na něj. Musíme se soustředit na celý tým a vnímat kvalitu celku," dodal Pavlenka.

Nejčtenější zprávy