Ukulele, paddleboard a sušené rybí hlavy. Samková před sezonou poznávala Norsko


Na začátku srpna byla Eva Samková součástí slavnostního otevření olympijského parku na Lipně. Po třech dnech na jihu Čech zabalila batoh, auto, přibalila kamaráda Kubu a společně vyrazili na třítýdenní poznávací cestu do Skandinávie.
"Nikdy jsem v Norsku nebyla, ale snila o něm dlouho. Ten sen navíc přiživovali kamarádi, kteří Norsko projeli a všichni do jednoho o něm nadšeně vyprávěli,“ říká olympijská vítězka ze Soči, která ve své expedici vsadila na přírodu, camping a pro Samkovou tolik typický "spokoživot“.
"Nejsem moc plánovací typ, takže náš itinerář měl jen základní body, zbytek jsme s Kubou tvořili na místě. Tohle jsem před časem zažila v Gruzii. Letos k tomu navíc přibylo auto.“
Pokud má druhá žena posledních X-Games jednou větou popsat Norsko, pak bez váhání odpoví: "Krásná příroda a málo lidí.“ Ostatně život v přírodě ji na Norsku nejvíc nadchnul.
"Baví mě, že můžeš zastavit kdekoliv a přírodu si užít v čisté podobě. Třeba rybaření může člověk zkusit bez omezení a dokonce takový laik, jakým jsem já, vytáhne z vody nějakou tu rybu,“ směje se Eva Samková, která lituje, že nestihla navštívit jeden z vyhlášených národních parků Hardangervidda.
"Zvládnout přechod po náhorní plošině, potkat stádo divokých sobů a polární lišky. Do Norska se i proto musím vrátit,“ uzavírá své vyprávění šéfka výpravy Samčíz Explors Norvej.

Nejčtenější zprávy