Valencie se díky výhře nad Leganés dostala z pásma sestupu

Madrid  - Fotbalisté Valencie porazili v 6. kole španělské ligy Leganés na jeho hřišti 2:1. Skóre otevřel domácí Alexander Szymanowski, na jeho branku ale odpověděli Nani a Mario Suárez. Jediný střelec nováčka ligy následně neproměnil penaltu, dočasný valencijský kouč Salvador "Voro" González tak dovedl tým k vítězství i ve druhém zápase po odvolání Paka Ayesterána.

Pod bývalým trenérem prohrála Valencie úvodní čtyři zápasy sezony. S jeho prozatímním nástupcem Gonzálezem je stoprocentní a po výhrách nad Alavésem a Leganés se klub poprvé v sezoně dostal z pásma sestupu.
Valencii ke třem bodům výrazně pomohl brankář Diego Alves, který v 62. minutě zneškodnil pokutový kop Szymanowského. Pro brazilského gólmana to byl už 17. úspěšný zákrok z 35 penalt, kterým se ve španělské lize postavil. Překonal tak rekord Andoniho Zubizaretty s 16 zlikvidovanými penaltami, bývalý brankář Barcelony či Valencie má však výrazně horší úspěšnost, neboť čelil 102 kopům.
Právě Szymanowski dal ve 21. minutě úvodní gól zápasu, jenže deset minut před poločasem dokázal srovnat Nani. Jeho zásah doprovázely protesty domácích, sudí však střet valencijského útočníka s brankářem jako faul neposoudil. V 52. minutě pak o druhé výhře svého celku v sezoně rozhodl vítězným gólem Suárez.