Kvůli zájmu Sparty o Trpišovského už se boss Liberce vrátil z hor, Hřebík radí Křetínskému spíš Gulu


Praha - Fotbalová Sparta stále nemá hlavního trenéra a vypadá to, že ho ještě několik dní mít nebude. V první řadě se musí sama vnitřně rozhodnout, koho vlastně chce.

Zatímco Adam Kotalík, generální ředitel Sparty, spolu se šéfem sportovního úseku Jakubem Otavou vyjednávají s Jindřichem Trpišovským, pro isport.cz potvrdil sparťanský zájem o svou osobu Adrian Gula, kouč Žiliny."Vědí ale, že mám kontrakt a proto nejprve zkontaktovali pana majitele," řekl Gula.
Zdroje se shodnou, že variantu s Gulou výrazně preferuje Jaroslav Hřebík, šéf sparťanské mládeže, který ho doporučuje vlastníkovi Sparty, tedy Danielu Křetínskému..
Jenže, jak se zdá, tímto směrem hlavní vyjednavači Sparty prioritně necílí, a navíc se Jozef Antošík, majitel žilinského klubu, vůbec netváří vstřícně na to, že by měl svého "mladého Guardiolu" do Prahy nyní pouštět.
Sparta je tedy už několik dní v kontaktu s "českým Kloppem". Jeho původně nekompromisní postoj, že Liberec neopustí dřív než v zimě, už se údajně podařilo zlomit. Teď je mužem, který se v této pomyslné šachové partii ocitl na tahu, Ludvík Karl, hlavní boss Slovanu Liberec, ve kterém Trpišovský druhým rokem pracuje.
"Mohu potvrdit, že předběžnou žádost Sparty o jednání v otázce případného uvolnění trenéra Trpišovského jsme dostali, ale dosud žádná neproběhla, protože majitel klubu (Ludvík Karl) by pryč, proto žádná jednání dosud neproběhla," konstatoval v úterý odpoledne Jan Nezmar, sportovní ředitel Slovanu Liberec.
Čtvrteční zápasy ještě bez rošády

Nicméně podle informací Aktuálně.cz už Ludvík Karl, vlastník Preciosy a potažmo tedy i Slovanu Liberec, přerušil rekreaci na horách a je ochoten se Spartou o situaci hovořit. S Trpišovským má Karl údajně od léta ústní dohodu, že ho v případě velmi atraktivní nabídky uvolní. Nicméně zároveň platí, že se liberecký boss těší pověsti velmi tvrdého vyjednavače. A za případné uvolnění trenéra tak bude Karl od Sparty chtít nějakou výraznou protihodnotu, ať už finanční, nebo v "hráčském materiálu".
Situaci samozřejmě všem zainteresovaným stranám výrazně komplikuje fakt, že se vše děje uprostřed rozehrané sezony. Jak známo, po porážce 0:2 v derby se Slavií se Sparta v pondělí rozloučila s dosavadním hlavním koučem Zdeňkem Ščasným.
Už ve čtvrtek ale hraje domácí utkání Evropské ligy proti Interu Milán. Sparta už oznámila, že vedením týmu v tomto utkání bude pověřen David Holoubek, který trénuje sparťanskou U-19 a od léta pracoval také jako asistent ve Ščasného realizačním týmu.

Evropská liga čeká ve čtvrtek ve stejný čas, tedy od 19 hodin, i Slovan Liberec, který bude u Nisy hostit řecký celek PAOK Soluň. Tým do zápasu ještě rozhodně povede Jindřich Trpišovský, který má teď vedle lasa od pražské Sparty v hlavě i velký problém spočívající v tom, že tým Slovanu zasáhla virová epidemie a od minulé středy netrénoval. Karanténa mu skončila až včera odpoledne, kdy se tým opět mohl sejít k přípravě.
Podle informací, které prosakují ze zákulisí, je spíš nepravděpodobné, že by nějaká další trenérská rošáda proběhla už před víkendem, kdy Sparta hraje v Brně, Liberec uvítá Teplice. A pak následuje reprezentační pauza.

Nejčtenější zprávy